Kampanyamın Etkisi
22 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul M-2020-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek !
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 22
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.090 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC68216
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC68216

3.090 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

86.158 /100.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bir çocuk kitabının rengarenk sayfaları üstünde minicik elleri dolaşmamış, güzel hikayelerin içinde hayallere dalmamış çocuklar için koşuyorum ben. 3-6 yaş arasındaki her çocuk bir çocuk kitabını görsün, elinde tutsun, koklasın, çocuk kitabı nedir bilsin istiyorum. Çünkü biliyorum ki annesinin, babasının kendisine kitap okuduğu çocuk hayata bir adım önde başlar.1995 yılında yapılan bir araştırma; düşük gelirli ailelerin çocuklarının daha 4 yaşına gelmeden, yüksek gelirli ailelerin çocuklarına göre 32 milyon daha az kelime duyduğuna işaret ediyor. O yüzden de eli hiç kitaba değmemiş çocuklar için her bir adımım. Biliyorum ki benim aracılığımla AÇEV in Okuyan Bir Gelecek Projesine ulaşan her kuruş minicik bir çocuğun hayatına güzellik, bilgi ve sevgi olarak dokunacak. Olabildiğince çok çocuk hayatlarının ilk yıllarında ilgi ,sevgi ve bilgiyle karşılaşsın ve kendine ait kitaplara kavuşsun diye desteklerinizi bekliyor; adımlarımı hepimizi güzel bir geleceğe kavuşturmak için atıyorum.

AÇEV

İhtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 3-7 yaş arası çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için; okuma etkinlikleri düzenleyen, kütüphaneler kuran, ebeveynlerin farkındalığını ve bilgi düzeyini arttıran çalışmalar yapan Okuyan Bir Gelecek Projesini yaygınlaştırmak için yola çıkıyoruz!

Bir çocuğun 10 hafta süren Okuyan Bir Gelecek programindan yararlanma maliyeti 140 TL'dir.

Eğer YAPRAK AKIN isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)