Kampanyamın Etkisi
10 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul M-2020-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek !
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 10
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.360 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC68156
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC68156

1.360 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

86.158 /100.000 TL

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ülkemizde, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde yaşayan 0-6 yaş çocukların %93’ünün 2 taneden fazla kitabının olmadığını biliyor muydun?
Ben biliyorum. Bu yüzden 8 Kasım 2020 günü İstanbuk Maratonu’nda adımlarımı Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın “Okuyan Bir Gelecek, Adımlarınızla Gelecek” projesi için atacağım.
Proje ile detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsin.
AÇEV - Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek Kampanya Sayfası
“Okuyan Bir Gelecek” projesi, ihtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 3-7 yaş arası çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için, çevrimiçi ve çevrimdışı okuma etkinlikleri düzenler, kütüphaneler kurar, ebeveynlerin farkındalığını ve bilgi düzeyini artırmak için çalışmalar yapar.
Çocuklara erken yaşlardan itibaren kitap okumak neyi mi değiştirir? Çok şeyi.
Kitaplar sayesinde çocukların beyin gelişimi olumlu etkilenir, yaratıcılık ve hayal güçleri gelişir. Çocukların dinleme, dili anlama ve kullanma becerileri gelişirken, kelime hazineleri genişler, dikkat süreleri artar, okul başarılarına olumlu katkı sağlanır.
Tüm bu olumlu katkılardan yoksun kalmalarına hayıflanmak ya da seyirci kalmak yerine harekete geçelim, farkındalık yaratalım istiyorum.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

İhtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 3-7 yaş arası çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için; okuma etkinlikleri düzenleyen, kütüphaneler kuran, ebeveynlerin farkındalığını ve bilgi düzeyini arttıran çalışmalar yapan Okuyan Bir Gelecek Projesini yaygınlaştırmak için yola çıkıyoruz!

Bir çocuğun 10 hafta süren Okuyan Bir Gelecek programindan yararlanma maliyeti 140 TL'dir.

Eğer Ceren Yalın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)