• Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 39
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.315 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6788
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6788

2.315 /5.600 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu sene İstanbul Maratonunda Koruncuk Vakfı için iyilik peşinde koşuyorum!
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, 1979 yılında kuruldu ve o günden beri ailesi olmayan veya terk edilmiş ya da ailesine rağmen kötü durumda bulunan çocuklara el uzatıyor. Her çocuk, sevgi ve şevkat görmeyi, yeterli beslenmeyi ve iyi bir eğitimi hakkediyor. Biz de sizinle muhtaç durumdaki bu çocuklara yardımcı olabiliriz.
15 Kasım Pazar günü Boğaz Köprüsünü geçerken her adım, bir çocuk için umut ışığı olacak. Sizinle beraber birer "Koruncuk Kahramanı" olabiliriz. Koşumu desteklersen beni çok mutlu edersin.
Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımı(bakıcı anne, psikolajik terapi, gıda ve okul giderleri) için ortalama 2.800TL'na ihityaç var. Benim bu yardım kampanyasındaki hedefim en az 2 çocuğa yardım edebilmek.

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Ali Şafak Budak isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)