• Yardım Projem: İstanbul M-2020-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC67060
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC67060

0 /300 TL

Kampanya Hedefim

84.391 /82.500 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

İstanbul Maratonu’nda KEDV ve destek olduğu yoksul kadınların güçlenmesi için koşuyorum. Koşuyorum çünkü dünyadaki 1.3 milyar yoksul insanın 950 milyonu kadın. Kadınların %24’ü erkeklerle aynı işi yapmalarına rağmen onlardan düşük ücret alıyor. Bu hızla gidersek ancak 170 yıl sonra bu eşitsizlik kapanmış olacak.

170 yıl bekleyemeyiz. Bugün sen ve ben bir şeyler yaparsak, küçük bir adım atarsak bir kadın için durum değişebilir. Bir kadın daha salgın sonrasında ekonomik ve sosyal hayatta var olmaya devam etsin ve yoksulluğa karşı güçlensin diye ben koşuyorum. Sen de açtığım kampanyama bağışınla destek olursan çok mutlu olurum. Linke tıklayarak kolayca bağışını yapabilirsin. Küçük, az demeden... Her katkı inan çok önemli.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın kadınların ev içi bakım yüklerini arttırırken, eşitsizlikler keskinleşti. Yaşanan ekonomik durgunluk ise kadınları işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı yeniden dönüştürmeye devam eden kadınları koşarak destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer merve baş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)