Kampanyamın Etkisi
1 Desteklenen Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 4
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 230 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Koruncuk Kahramanları , AIG TURKEY
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6641
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6641

230 /2.800 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

Benim size anlatacaklarım var, beni dinlerseniz ve duyarsanız sizin de bu güzel hikayede bir yeriniz olur...
Mahalledeki çocukların oyunları yavaş yavaş bitiyor, hava kararıyor ve anneleri çocuklarını eve gelmeleri için çağırıyor. Ama her çocuk bu kadar şanslı değil ve bazıları ne yazık ki çağırılmıyor.

Senden bir ricam var. Şimdi üstte anlattığım sahneyi gözünü kapatıp düşünmeye çalış ya da videoyu izle https://www.youtube.com/watch?v=sSNxCa2eLaY&feature=share

Çağırılmayan çocuklarımızın da Anne Sevgisiyle Büyümesine destek olmak için yola çıkan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na kaynak yaratmak için Adım Adım oluşumu ile birlikte 15 Kasım Pazar günü İstanbul’da 10 km koşacağım.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın tanıtım videosunu linkten izleyebilirsin. https://www.youtube.com/watch?v=XSZxMx6Eafw

Sadece koşmayan, koşarken başkalarına da yardım etmeyi ilke edinmiş gönüllülerden oluşan Adım Adım Oluşumu ile alakalı bilgiye linkten ulaşabilirsin. http://www.adimadim.org/hakkimizda/

Adımlarımı Bolluca Köyü’nde yaşayan Korunmaya Muhtaç Çocuklarımız’ın Bakım ve Beslenme giderlerine destek olmak için atıyorum. Bir Koruncuk’un Bakım ve Beslenmesine katkıda bulunmak için 2800 TL’lik kaynak yaratmak gerekiyor. Proje ile alakalı bilgi linkte.
http://www.adimadim.org/stklar/KORUNCUK/Turkiye-Korunmaya-Muhtac-Cocuklar-Vakfi.aspx

Benim hedefim ise manevi ablaları olacağım çocuklarımız için 2800 TL’lik kaynağı yaratmak.

Eğer sen de mahalledeki çocuklar akşam eve çağırılırken, çağırılmayanları da düşünüp Koruncuklarımıza destek olmak istersen, eğer sen de “Her Çocuk Anne Sevgisiyle Büyümeli” diyorsan ve eğer sen de Koruncuklarımızın hayata tutunması için yardım etmek istersen, bağışlarını aşağıdaki şekillerde yapabilirsin.


Tek Seferlik Kredi Kartı ile Bağış için;

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6641

Havale/EFT

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6641

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Yeşim Başaran isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)