• Yardım Projem: İstanbul M-2020-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 6
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 215 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Bilim Kadınları
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC66054
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC66054

215 /500 TL

Kampanya Hedefim

84.391 /82.500 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Adım Hatice Nur. 18 yaşındayım. Çocuk yaşta tacize uğrayan çocuklar İçin koşuyorum. Kadınlara, çocuklara, insanlara, hayvanlara ve doğaya cinayetin durması İçin koşuyorum. Yaşadığım yer olan Fatsa’daki siyanürle altın aramanın, ölümün durması İçin koşuyorum. Ezilen, şiddet gören, küçümsenen tüm kadınlar ve çocuklar İçin koşuyorum. Bugün sokakta baktığım bir canı, canımı kaybettim: Ayıcığı. Eğer hayvan haklarını koruma yasası çıkmış olsaydı Ayıcığı öldüren sürücü ceza alabilirdi. Ben bugün Ayıcık ve tüm cinayetlere kurban giden canlar İçin koşuyorum. Hayvan hakları yasası İçin koşuyorum. Hala soruşturması yapılmayan Rabia Naz ve onun İçin savaşan babası Şaban Vatan İçin koşuyorum. Bilimi, eğitimi, sanatı öğrenecek yaşta olan çocukların artık evlendirilmemesi , tacize uğramaması, mutlu bir şekilde güçlü kadınlara dönüşmesi için koşuyorum. Bu ülkedeki tüm SMA’lı çocukların anayasal hakkı olan tedavileri almaları için koşuyorum. Ülkemizde kadın bilim insanlarının değerinin bilinmesi, mobbinge uğramamaları İçin koşuyorum. Ve en önemlisi bu ülkede düzelebilecek iyiye gidebilecek her şey için koşuyorum. Çünkü benim hala umudum var.
#altındaölümvar
#bilimkadınlarıheryerde
#rabianaziçinadalet
#hayvanhaklarıyasası

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın kadınların ev içi bakım yüklerini arttırırken, eşitsizlikler keskinleşti. Yaşanan ekonomik durgunluk ise kadınları işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı yeniden dönüştürmeye devam eden kadınları koşarak destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer Hatice Nur Özcan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)