Kampanyamın Etkisi
1 Kadın

  • Yardım Projem: İstanbul M-2020-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 10
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 720 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Bilim Kadınları
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC65934
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC65934

720 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

84.391 /82.500 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Damlaya damlaya göl olur! Kadın emeği dağ olur.

Kadınlar, bulup buluşturan yoklukta var eden kadınlar! Aklınızda canlandı değil mi demek istediklerim. Ama bu kadınların pek çoğu pandemi döneminde o yoktan var etmelerini sağlayan, emek verdikleri işlerini yapamaz duruma geldiler. İşte o kadınları desteklemek için bu maratonda koşuyorum. Peki ben koşarken onlara nasıl destek olacağım?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Adım Adım üzerinden bir kampanya başlattı. Adım Adım platformu kampanyalarla bağış toplamaya yarıyor. İşte bu platformda ben de KEDV için koşacağım. KEDV’in sloganı mesajı tam olarak veriyor: “Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı”

Bu bağışlar birikecek, biriken her 1500 TL ile o yoktan var eden kadın desteklenecek. 5 lira 10 lira demeyin. Siz de birinin hayatına dokunun, iyilik yapın.

Toplam kampanya hedefi 75 000 TL, benim koşarak toplama hedefim ise 2000 tl.

Az çok hiç fark etmeksizin kampanyama destek olursanız çok mutlu olurum.Bilim Kadınları neden koşuyor?
Dünya Ekonomik Forumu’nun hazırladığı Küresel Cinsiyet Eşitsizliği 2020 raporunda cinsiyet eşitliğinin ancak 99.5 yıl sonra sağlanabileceği belirtiliyor. Kadınların her alanda olduğu gibi bilimde de emekleri tarihte ve günümüzde gözardı ediliyor ve erkek egemen algılardan dolayı hakettiği değeri görmüyor. Bilim kadınları olarak her türlü kadın emeğine destek vermek bizim için çok önemli. Bu amaç doğrultusunda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı projesini seçerek olumsuz salgın koşullarına rağmen kadınların üretimde kalabilmelerine destek olacağız.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın kadınların ev içi bakım yüklerini arttırırken, eşitsizlikler keskinleşti. Yaşanan ekonomik durgunluk ise kadınları işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı yeniden dönüştürmeye devam eden kadınları koşarak destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer Elçin Ekşi isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)