Kampanyamın Etkisi
13 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul M-2020-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek !
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 23
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.875 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC65767
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC65767

1.875 /3.500 TL

Kampanya Hedefim

86.158 /100.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çocuklara erken yaşlardan itibaren kitap okumak neyi mi değiştirir? Çok şeyi. Kitaplar sayesinde çocukların beyin gelişimi olumlu etkilenir, yaratıcılık ve hayal güçleri, dinleme, dili anlama ve kullanma becerileri gelişirken, kelime hazineleri genişler, dikkat süreleri artar. Tüm bu olumlu katkılardan yoksun kalmalarına hayıflanmak ya da seyirci kalmak yerine harekete geçelim, farkındalık yaratalım istiyorum. Bu yüzden 7-8 Kasım 2020 günü Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın “Okuyan Bir Gelecek, Adımlarınızla Gelecek” projesi için 15 km koşacağım.
“Okuyan Bir Gelecek” projesi, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 8 yaş arası çocukları kitaplarla buluşturarak onların dil gelişimini desteklemek ve çocuklara erken yaşta okuma sevgisi kazandırmak için tasarlanan bir program. Programda gönüllü eğitmenler çocuklara 10 hafta boyunca kitap okuyor ve bu kitaplar çocuklara hediye ediliyor.

Projenin 1 çocuk başına maliyeti 140 TL... Ben yardımseverlik koşusu ile 25 çocuğa ulaşmayı hedefliyorum.
Bağış yapmak çok kolay. Projeyi desteklemek için aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırladığım sayfadan kredi kartı ile bağış yapabilirsin.

Maratonda 15 km koşmak belki zor olacak ama Okuyan Bir Gelecek yaratmak için toplanan bağışlar ve yardımların bana güç verecek.
Desteğin için çok teşekkürler!
Sevgiler...

AÇEV

İhtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 3-7 yaş arası çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için; okuma etkinlikleri düzenleyen, kütüphaneler kuran, ebeveynlerin farkındalığını ve bilgi düzeyini arttıran çalışmalar yapan Okuyan Bir Gelecek Projesini yaygınlaştırmak için yola çıkıyoruz!

Bir çocuğun 10 hafta süren Okuyan Bir Gelecek programindan yararlanma maliyeti 140 TL'dir.

Eğer Cem Erdost ILERI isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)