Kampanyamın Etkisi
8 Eğitilen Baba

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.390 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6564
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6564

1.390 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

15 KASIM 'da ilk defa bir maratonda koşacağım, ilk defa Boğaz Köprüsü'nü geçerken İstanbul'a sadece camdan bakmayacak ve Boğaz havasını ciğerlerime sonuna kadar çekiyor olacağım. Amacım koşuyu bitirmek, eğlenmek ve her metresinin tadını çıkarmak!

Bir de kırmızı başlığımla koşuyor olacağım çünkü yaşadığım toplum için önemli olduğuna inandığım bir çalışmaya destek olmak istedim

Ülkemizde baba olmak, hala toplumun bize yüklediği rolleri devam ettirmek ile eş değer görülüyor. Babaların sadece %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %12’si çocuklarının okul hayatı ile ilgileniyor ve sadece %3’ü ev içinde sorumluluk alıyor. Oysa gerçekten baba olmak, çocuklar için ulaşılamaz bir kahramanı oynamaktan çok; onların hayatına girebilmek ve onlara zaman ayırmaktan geçiyor.

Daha mutlu, üreten bir gelecek için baba- çocuk ilişkilerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini savunan AÇEV, Baba Destek Programı uygulamaları ile bu alanda fark yaratıyor. Babaların eğitimi aile içi şiddet oranlarının düşmesini, kız-oğlan çocuklarına daha eşit fırsat verilmesini ve aile içi demokratik iletişimin güçlenmesini sağlıyor.

Bu yüzden, 15 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 37. İstanbul Maratonu’nda AÇEV’in baba eğitimlerini desteklemek amacıyla başlattığı “Başka Bir Masal Anlat Baba” kampanyası için koşuyorum.

Maratonda 10 km koşmak belki zor ama baba eğitimlerinin yaygınlaşması için toplanan bağışlar ve sizin desteğiniz bana güç verecek.

Desteğiniz için çok teşekkürler!

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Ayşen Üstübici isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)