• Yardım Projem: İstanbul M-2020-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 15
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 782 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sahil Bisiklet Ekibi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC64956
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC64956

782 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

84.391 /82.500 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

İlk resmi maratonumda yine kadınları destekliyorum.

Zaten toplumsal cinsiyet ve gelir eşitsizliği nedeniyle yoksullukla mücadele eden kadınlar, salgın döneminde daha zor durumdalar. Küçük çaplı işleri tamamen durdu ve evdeki bakım işleri daha da zorlaştı.

Bu süreçte kadınların kendilerini geliştirecek eğitimlerle, malzeme ve teçhizat desteği alabilmesi her zamankinden daha önemli.

Pandemi süreci nedeniyle kısıtlı katılım ve kısıtlı imkanlarla yapılacak koşu yarışlarından birisi olan İstanbul Maratonu'nda kişisel bir tercihle parkurda olmayı seçiyor ve adımlarımı Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na ve kooperatifler aracılığıyla desteklediği kadınlara adıyorum.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın kadınların ev içi bakım yüklerini arttırırken, eşitsizlikler keskinleşti. Yaşanan ekonomik durgunluk ise kadınları işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı yeniden dönüştürmeye devam eden kadınları koşarak destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)