• Yardım Projem: İstanbul M-2020-TEV-Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 43
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.150 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Run Shell Run (kaptan) , SHELL (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC64697
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC64697

8.150 /8.000 TL

Kampanya Hedefim

626.150 /650.000 TL

Türk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Zor zamanlardan geçiyoruz. Özellikle şu melun hastalık umarım sana ve çevrene uğramamıştır, uğradı ise de hasarsız geçip gitmiştir.

Bir yönü ile de rutinlerin kırıldığı bir dönem değil mi? Her işimizi şu e-posta mesajını okuduğun telefon, tablet, bilgisayar ile hallediyoruz. Koca ofislerimiz bomboş, bilgisayarı koyduğumuz yemek masası yeni ofisimiz. Çocuklar ise yan odada derste, EBA’da, Zoom’da....
Öte yandan bu yeni durumun gençler için bir fırsatı içinde barındırdığını düşünüyorum. Zira Anadolu’nun ücra bir köyünden bile ITU, Boğaziçi hatta Stanford’tan, MIT’den ders almak mümkün olabiliyor.
Tabi bunun için iki şey gerekiyor; birincisi öğrencinin eski tabir ile talebe, yani ilim talep eden olması; ikincisi ise teknik ekipman yani bilgisayar. Bu ikisinden biri eksik olsa, bırak Stanford’ı iki sokak ötedeki mahalle mektebine bile erişmek mümkün olmuyor.

Ben de işte sana şimdi tam bunun için yazıyorum. Anımsarsın 3 senedir, İstanbul Maraton’ları ile beraber yılın tam bu zamanlarında muhtelif bağış için sana yazıyorum ya, bu sene ki hikayemiz de bu.

Bu sene, sen, ben, toplam 100 arkadaş birleşeceğiz ve TEV vasıtasıyla 2 bilgisayara gireceğiz.
Bir öğrencinin teknoloji desteği 4000TL'dir. 2 tane için 8000 TL toplamamız lazım.
Bu iki bilgisayar ise, hanesinde 3 ve 3’den fazla öğretim çağında çocuk bulunup hiç bilgisayarı olmayan evlere girecek. Yani minimum bu ülkenin geleceği olan 6 gencin/cocuğun hayatına dokunacağız.

Senden istediğim, aşağıdaki linki tıklayıp, bu hayır işine gönlünden geçtiği kadar tuz atman, zira samimiyetle yazıyorum, senin tuzun olmadan bu işin lezzeti olmuyor.

teşekkürler. Vaktin varsa geçtiğimiz senelerde beraber neler yapmıştık hatırlamak için sana bir özette yapayım;

• 2017’de, kanser tedavisi gören 4 çocuğumuzun ailesiyle İstanbul’daki barınma ihtiyacını karşıladık.
• 2018’de 2 engelli çocuğumuzun, engelini akülü sandalye ile bir nebze azalttık.
• Geçen sene’de 2 serebral palsi’li çocuğumuzun 12 haftalık rehabilitasyon masrafını karşıladık.

Koşma işine gelince;
bu sene pandemi sebebi ile sadece 42 km koşan maratonculara açık İstanbul Maratonu. Geri kalanlar ise nerede ne kadar isterlerse koşabiliyorlar. Ben de madem köprünün üstüne koşamıyorum, o zaman iki köprünün altında koşayım diye düşündüm. 8 Kasım Pazar günü saat 7:30’da baltalimanından ortaköye gidip gelip gelip 15 km koşmayı planladım. Müsaitsen sen de gelsene.

Türk Eğitim Vakfı

Hanesinde 3 ve 3’den fazla öğretim çağında çocuk bulunup hiç bilgisayarı olmayan 250 öğrenciye teknoloji desteğinde bulunmak için koşacağız.

Bir öğrencinin teknoloji desteği 4000TL'dir

Eğer Burak Ahlatcı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)