• Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 31
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.376 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6427
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6427

6.376 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili arkadaşlarım, ailem,Bazılarınız gibi, birkaç gündür canım sıkkın, moralim düşüktü. Bu güzel ülkede nasıl bir arada, bütün olarak yaşayacak, çocuklarımızı sağlam ve sağlıklı yetiştireceğiz diye endişe ediyordum.
Ama baktım ki, kenarda somurtmanın, küsüp oynamıyorum demenin anlamı yok. Elinden geleni, kendi kontrolünde olanı yapacaksın, bir kıvılcım yaratabilmek için, gerisini de ümit edeceksin.

Ben de koşabiliyorum.


Ve bunu yaparak, geçen sene, sizlerin de sayesinde Koruncuk Vakfı’na kaynak yarattık, 2 çocuğun hayatı değişti. Belki de onlardan biri, yarın ülkemizi farklı bir yere taşıyacak. Hani denizyıldızı hikayesinde olduğu gibi.


Bugüne kadar binlerce kilometre koşmuşum. Kendimle, tembel ruhumla, hırsımla mücadele ederek, sabrı, ümidi, özgürlüğü, nefesi, sağlığı ve hatta soğuğu ve sıcağı yeniden keşfederek…


Bu Pazar İstanbul Maratonu’nda gene ailesi olmayan, terk edilen, ihmal veya istismara uğramış, korunmaya muhtaç çocuklar için koşuyorum. Bu yolda beni desteklemek isterseniz umuduyla, aşağıda gerekli bilgiyi paylaşıyorum. Ayırabileceğiniz her tutar, inanın, çok değerli.


İyi dileklerinize, desteğinize çok teşekkürler,

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Bade Tomruk isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)