• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 26
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.110 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6397
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6397

1.110 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba :) Belki biliyorsundur ; 1 Mart 2015’te Antalya Runatolia koşusunda ilk defa bir koşuya katılarak 10 km koştum ve bu koşunun daha anlamlı hale gelmesi için TÜRKİYE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ için yardım kampanyası düzenledim . Toplamda 410TL bağış toplanmasına aracı oldum. Bu bağışlarla ne mi yapılıyor? Omurilik felçlilerine akülü tekerlekli sandalye alınmasına yardımcı olunuyor. Bir sandalyenin fiyatı ise 3250 TL . Yani bir sandalye alınmasını sağlayamadım ama bu bir başlangıçtı ve hiç yoktan iyiydi.
Bu sefer de 15 Kasım Pazar günü İstanbul Avrasya Maratonu’nda 15km koşarak boğaz köprüsünü geçeceğim. Peki ne için?
Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan, ağır engel grubu içinde yer alan felçlilerimizin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin önkoşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olması için. İstiyorum ki onlar da özgür olsunlar. Sen de omurilik felçlilerine yardımcı olmak istiyorsan bana destek ver.


Senin de bu konuda bana ve felçli arkadaşlarımıza destek vereceğine eminim. Sevgiler , saygılar , sağlıklı günler …

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Canan Kural Varol isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)