• Yardım Projem: İstanbul M-2020-KEDV-Salgın Sınır Tanımıyor Dayanışma da Öyle Olmalı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 18
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.000 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC62600
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC62600

1.000 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

84.391 /82.500 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

Türkiye’de iş gücüne dahil olamayan 11 milyon kadın, maalesef ev içi bakım sorumlulukları sebebiyle iş gücünün dışında kalıyor. Özellikle dar gelirli mahallelerde uygun ücretli bakım hizmetlerinin olmaması, kadınları daha fazla yoksulluğa mahkum ediyor. Bu da kadınların maruz kaldığı toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile beraber gelir eşitsizliğinin de kalıcı hale gelmesine neden oluyor. Bu ne kadar üzücü öyle değil mi?
KEDV (Kadin Emeğini Değerlendirme Vakfı) 34 yıldır yoksulluğun ve eşitsizliğin var olmadığı bir toplum olması için çalışmalar yapıyor. Kadınların üretime katılması için kooperatifler kurulmasina destek oluyor. Kendi işini kurmak isteyen kadınlara mikro kredi destekleri sağlıyor. Hem bakım sorumluluğu sebebi ile  üretime katılamayan kadınlar için, hem de dar gelirli mahallelerde her çocuğun eşit bir şekilde erken çocukluk eğitimi hakkına ulaşabilmesi için kadın ve çocuk merkezlerinin açılmasına destek oluyor.

Ben de KEDV desteği ile, Türkiye'nin dört bir yanında kurulan kadın kooperatiflerinde, kadınların üretime ve ekonomiye katılmasına destek olmak için koşacağım.

Paylaştığım link üzerinden ufak da olsa bağış yaparak, bu dayanışmaya sen de güç olabilir, daha çok kadının üretime katılmasına ve yoksulluğa karşı güçlenmesine destek olabilirsin.

Desteklerini bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim 😊

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Salgın kadınların ev içi bakım yüklerini arttırırken, eşitsizlikler keskinleşti. Yaşanan ekonomik durgunluk ise kadınları işsiz bıraktı, küçük ölçekli işlerini kapatmalarına neden oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen hayatı yeniden dönüştürmeye devam eden kadınları koşarak destekleyeceğiz.

Her 1500TL bağış ile 1 kadına üretime devam edebilmesi için eğitim ve teçhizat destekleri verilecek.

Eğer Ece Çelik Sert isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)