• Yardım Projem: İstanbul M-2020-Lokman Hekim Sağlık Vakfı-Yetiş Doktor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 70
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.635 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul (kaptan) , VAKIFBANK (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC62563
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC62563

6.635 /8.100 TL

Kampanya Hedefim

285.367 /400.000 TL

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her şeyin başı sağlık. Hemen hepimizin özellikle son 7 aydır içinde bulunduğumuz pandemi döneminde en çok kurduğu cümlelerdendir sanıyorum. Sağlığımızın kıymetini günlük koşturmacalarımızda ve streslerimizde unutsak da bizim için asla unutmayan birileri var: sağlık çalışanları!
2015 yılından beri iyilik peşinde koşarak toplumdaki farklı alanlarda hem farkındalık yaratmak hem de STK’lara finansal kaynak yaratmak için sizlere ulaşıyorum. Bu yıl da pandemiye rağmen yine bundan vazgeçmiyorum. Köprü üzerinde itici güç de olarak arkadaşlarımızla koşamasak da yine 15 KM, kendi parkurumuzda ve sosyal mesafe ile koşacağız. Ben bu yıl kampanyamı Lokman Hekim Sağlık Vakfı #yetişdoktor projesi için açıyorum. Başarılı ancak ihtiyaç sahibi tıp fakültesi öğrencilerinin eğitim bursuna destek oluşturmak için.
Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nda eğitim gören 1 tıp fakültesi öğrencisinin 1 yıllık burs masrafı 4.050 TL. belki tek başımıza bu masrafı karşılayamayız ama hep birlikte bir çok öğrenciye destek olabiliriz. Bugün destek olacağımız bir öğrencinin mezun olduktan sonra dokunduğu tüm hayatlarda sizin de katkınız olacağını bilmek harika bir duygu bence.
2020 bize birçok bildiğimiz doğruyu unutturdu ve sil baştan başlattı hemen her alanda. Evlere kapandık, sevdiklerimize sarılamadık, iş alışkanlıklarımız değişti, maske takmaya başladık, sürekli ateşimizi ölçmeye başladık(bunu yapan umarım sadece ben değilimdir :) ) ama yaşamaya devam ettik bir şekilde.
Alıştığı tempoyu bozmadan ve hatta daha fazlasıyla çalışan bir çok meslek grubunun başında ise hepimizin her akşam 21:00’da alkışlayarak destek vermeye çalıştığı sağlık çalışanları vardı. Kendi hayatlarını riske atma pahasına gece gündüz çalışarak bizleri bugünleri atlatacağımız daha sağlıklı yarınlara ulaştırmak, evinde ailesine kavuşmak için sabırsızlanan tüm hastalara şifa olmak için. Kendi ailelerini, sevdiklerini görememe pahasına.
Bu temponun içine girmeye hazırlanan ve bizlerin desteğine ihtiyacı olan tıp fakültesi öğrencilerine siz de destek vermek isterseniz aşağıdaki linkten bağışlarınızı yapabilirsiniz.

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC62563

Yaptığınız bağışlar Adım Adım dahil olmak üzere hiçbir aracı olmadan doğrudan Lokman Hekim Sağlık Vakfı proje hesaplarına aktarılmaktadır. Kampanya açan tüm STK’lar merkezlerinin bulunduğu İl Dernekler Müdürlüğünden bağış toplama izni almakta ve Açık Açık platformunda şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerini kabul ederek üye olmaktadır.
Aklınıza takılan her soru için her zaman bana ulaşabilirsiniz.
Sevgi ve sağlıkla kalmanız dileğiyle,
Tuğçe

Lokman Hekim Sağlık Vakfı

Lokman Hekim Sağlık Vakfı olarak 'Geleceğin Hekimleri'ni yetiştirmeyi hedefliyor, tıp fakültesi öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmaya yönelik projeler gerçekleştiriyoruz. Başarılı aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim burslarına destekte bulunuyoruz.

1 Tıp Fakültesi öğrencinin 1 yıllık burs miktarı 4050 TL'dir

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)