• Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 4
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 300 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TELEPERFORMANCE
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6243
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6243

300 /250 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sanem (12) ve Efecan (9) . Onlar Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın , Bolluca Çocuk Köyü’nde yaşayan 97 koruncuğundan ikisi. Teleperformance Koşu Takımı olarak 15 Kasım 2015 günü iyilik peşinde koşacak, “Koruncuk Kahramanları” projesini destekleyeceğiz. Destek olduğun her lira, bu koşumuzdaki her adımımızı anlamlı kılacak, Sanem ve Efecan’ın mutlu bir çocukluk geçirip sonrasında özgür ve bağımsız bireyler olarak toplumun bir parçası olmalarına katkı sağlayacaktır.


Belki ben koşuda derece yapıp madalya veya her hangi bir ödüle ulaşamayacağım ancak Koruncuklar için koşarak farkındalık yaratabilmeyi umuyor ve yapacağımız bağışlarla onların ileride nice başarılara imza atabilmelerini sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Damlaya damlaya göl olur sözünün gücüne inanarak adımlarıma anlam katacağım bu koşuda beni desteklersen çok mutlu olacağım.

Koruncuk Vakfı

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)