Kampanyamın Etkisi
24 Desteklenen Genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-TOG-Gençler Dünyayı Değiştiriyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 21
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.850 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TOG
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6213
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6213

2.850 /12.000 TL

Kampanya Hedefim

188.201 /188.051 TL

Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

On beş seneyi aşkın sivil toplum alanında çalışıyorum. Bunun on iki senesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda değişik pozisyonlarda Türkiye’nin gençlerinin Toplum Gönüllüsü olması için çalıştım. Bu süreç içinde en büyük motivasyonum Türkiye’de ve dünyada gençlerle birlikte, gençler için barışa hizmet edebiliyor olmamdı. Son dönemde Türkiye ve dünyada yaşanan büyük insanlık felaketleri nedeniyle oldukça üzgünüm özellikle gençlerin şiddetin hem öznesi hem de kurbanı olmaları beni kahrediyor. Ankara, Beyrut, Paris bir daha yaşanmasın, en büyük isteğim bu!!! Umutsuz olma lüksümün olmadığının bilincindeyim. Ben elimden geldiğince barış için “daimi barış” için çalışmaya devam ediyorum. Gençler iyiliği inşa edebilsinler, kendi ürettikleri sosyal hizmet projelerini hayat geçirebilsinler diye “toplumsal barış” vizyonuyla kurulmuş bir vakıftan daha ideal bir yer olabilir mi?

İşte bu barış iddiası içinde gençler sosyal hizmet projelerinde bir araya gelebilsinler diye onları akran eğitimleriyle, sosyal sorumluluk eğitimleriyle de donatıyoruz. Değişik hayat görüşlerinden, hayat pratiklerinden gelen gençler hem projeleriyle toplumun tüm katmanlarına hizmet götürüyor hem de barışın dilini inşa ediyorlar. 15 Kasım tarihinde işte bu eğitimlerin devamlılığının sağlanması adına İstanbul Maratonu’nda 10 KM “Gençler dünyayı iyilikle değiştirecek” inancıyla yer aldım.

Alınan eğitimler ışığında; her yıl toplumsal değişim ve barış adına 1000’in üzerinde proje gençler tarafından hayata geçiriliyor. Bu eğitimlerle; gençlerin toplumsal sorunların çözümüne yönelik projelerde yer almaları sağlanıyor.

Bağışlanan her 120 TL, 1 Toplum Gönüllüsü gencin ihtiyaç duyacağı tüm akran eğitimlerinin bedeli. Hedefim 4 Aralık tarihine değin devam edecek kampanya sürecinde 120 TL bağışta bulunacak en az 100 iyiliksever bağışçıya ulaşmak.

İyilik kazanacak hep olduğu gibi....

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Alınan eğitimler ışığında; her yıl toplumsal değişim ve barış adına 1000’in üzerinde proje hayata geçirilmektedir. Bu eğitimlerle; gençlerin toplumsal sorunların çözümüne yönelik projelerde yer almaları ve özel sektör, sivil toplum kuruluşu, yerel yönetim işbirliği modeli ile birlikte kapasitelerinin arttırılması da hedeflenmektedir.

Bağışlanan her 120 TL, 1 gencin ihtiyaç duyacağı tüm eğitimlerin bedeli olarak projeye aktarılacaktır.

Eğer Evren Ergeç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)