• Yardım Projem: İstanbul YM-2020-KEDV-Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 44
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sahil Bisiklet Ekibi
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC61911
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC61911

3.000 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

22.066 /60.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin arka planda kaldığı bir ülkede yaşıyoruz. Maddi ve manevi birçok konuda kadınlar ikinci plana atılıp hatta bazen gündeme bile alınmazken insanın, canlının değerinden söz etmek mümkün olmuyor.

Bu nedenle KEDV tarafından Türkiye’nin dört bir yanında kurulan kadın kooperatifleri aracılığıyla desteklenen yoksul ancak yaşam adına ortaya bir emek koyan kadınlar için koşacağım. Bu sene pandemi süreci nedeniyle kısıtlı katılım ve kısıtlı imkanlarla yapılacak koşu yarışlarından birisi olan İstanbul Yarı Maratonu'nda kişisel bir tercihle parkurda olmayı seçiyor ve adımlarımı Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'na adıyorum.

Adımlarıma anlam katacağım bu koşuda siz de bağışlarınızla destek olursanız, yoksul kadınların maddi ve manevi güçlenmesine, cinsiyet ve gelir eşitliğinin sağlanmasına, dolayısıyla hepimizin bu güzel coğrafyada daha iyi koşullar yaratıp yaşamamıza beraber olanak sağlayabiliriz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak, kadınların yaşamlarını, toplumlarını dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Daha çok kadının dayanışmayla üretmesine, sosyal ve ekonomik hayata katılmasına olanak sağlıyoruz.

Her 1500 TL'lik bağış ile bir kadın, kooperatifler bünyesinde üretime katılacak.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)