• Yardım Projem: Boğaziçi Yüzme-2020-Darüşşafaka-Söz Konusu Eğitimse Kıtaları Aşarız
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 57
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 12.800 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC61661
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC61661

12.800 /10.800 TL

Kampanya Hedefim

51.130 /54.000 TL

Darüşşafaka Cemiyeti Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

32.Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması’nda Darüşşafaka Vakfı adına yüzüyorum. Amaç her bir kulaçta sizden gelecek destekleri 157 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Vakfı’nda okumaya hak kazanmış 3 çocuğumuzun eğitimine katkı sağlamak.

Darüşşafaka Vakfı Aydınlık Türkiye sevdalılarının desteğiyle 1863’ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla varlığını sürdüren Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşudur.

“Şefkat yuvası” anlamına gelen Darüşşafaka, günümüzde babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı on yaşındayken ailelerinden emanet alıyor; onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor ve düşünen, sorgulayan, özgüvenli, topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştiriyor.

Ufak katkılarınızla yetenekli çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliğini sağlayıp karanlıktan aydınlığa geçmelerine beraberce destek olabiliriz.

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." ATATÜRK

Darüşşafaka Cemiyeti

Darüşşafaka Cemiyeti, annesi ve/veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımıza tam burslu ve nitelikli eğitim veriyor. Bu yıl okulumuza başlayacak 15 yeni öğrencinin eğitim hayatına destek olmayı hedefliyoruz.

1 öğrencinin 1 yıllık eğitim kiti gideri (kırtasiye, kitap ve üniforma) 1800 TL'dir.

Eğer Güçlü Okay isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)