• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 30
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.570 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC6137
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC6137

1.570 /3.250 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Gelişigüzel yaşamanın, kalıcı işler yapmadan, suya sabuna dokunmadan ortalardan kaybolmanın bana göre olmadığını düşünürüm hep. Yaşamak bana kalırsa varlığımızı anlamlandıran ve tutunmamızı sağlayan devamlı bir mücadele hali.

Bu açıdan baktığımızda en iyi ve en başarılı mücadeleyi engelli bireyler veriyor. Sadece sosyal hayata katılabilmek için bile çok çeşitli sorunlarla karşılaşıyor ve yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Benim koşmaya olan sevgim ve bir şeyleri değiştirebilme arzum burada devreye giriyor.

Engelli arkadaşlarımızın hareket özgürlüklerine kavuşabilmeleri için, onların hayatlarına dokunabilmek ve sorumluluğumuzu yerine getirmek için koşuyorum.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Halil Oruç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)