• Yardım Projem: Antalya-2020-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 44
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.424 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Ankara Çoksesli Korosu (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC60839
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC60839

1.424 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

166.580 /225.700 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ocak ayının son günleriydi, Hava oldukça soğuktu. İki arkadaşım ve ben yolda yürüyorduk. Karşımıza bir çocuk parkı çıktı. Bu soğuk havada ve gecenin karanlığında, parkı ısısız bir yer olmaktan kurtaran tek bir çocuk vardı orada. Kendi kendine çok eğlendiğini görmek hiç de zor değildi. Arkadaşlarımla göz göze geldik ve onların da aklından benimkiyle aynı düşüncelerin geçtiğini farkettim. Biz de bu çocuğun eğlencesine ortak olmak istiyorduk. İlerleyen yaşımıza aldırmadan koşarak gittik yanına tanışmaya. Adı Çağatay’dı; o özel bir çocuktu. Hepimiz dönme dolaba bindik ve Çağatay bizi var gücüyle döndürüyordu, sonra da bir yerde durup her birimize elini uzatarak "çak" yapıyordu. Onunla geçirdiğimiz her bir saniye dolu dolu ve çok keyifliydi. Şimdi bu eğlenceli gecenin anısına Çağatay ve onun gibi otizmli çocukların yüksek maliyetli eğitim giderlerine destek olabilmek için koşuyorum.
“Yaygın inanışın aksine otizm tanılı çocuklar yalnız kalmayı tercih etmez. Otizmi olanlar için arkadaşlık kurmak ve sürdürmek zor olmaktadır. Otizmli bir çocuk erken tanı ve eğitimle yeniden doğabilir.”

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun 1 senelik özel eğitim maliyeti 22.570 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli ise 180 TL'dir

Eğer Selin Kalkır isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)