• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 995 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5975
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5975

995 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

14 yaşımda hayatımdan çıkan babamla hep güzel anılar var hafızamda. Bir
çocuğunun babası ile geçirdiği en keyifli sahneler hafızaya kazınıyormuş. Onunla oynadığım tavla oyunları ( yensem de yenilsem de parayı kapan ben olurdum :)), okula öğlen yemek getirmeleri, daha küçükken oynadığımız kuaförcülük oyunlarımız... Yazıhanesine her gittiğimde döner sandalye benim oyuncağım... Hatırladığım her an o kadar taze ve değerli ki! "İyi ki yaşadım, iyi ki babamdın!" diyorum.

Ben şanslıydım, 14 yaşıma kadar depoladığım sevgiyi bugüne taşıdım.

Ya hiç babası ile oynayamayanlar, paylaşayamayanlar!....

Türkiye'de babaların yalnızca %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %8’i çocuğuna kitap okuyor ve yine yalnızca %12’si çocuğunun okul hayatı ile ilgileniyor. Çok az baba çocukları ile kaliteli zaman geçirebiliyor. Türkiye’de baba olmak, masallarda hep “eksik” olan bir kahramanı oynamak gibi.

İşte ben masalların kayıp kahramanları babaları desteklemek için koşuyorum.

Sen de baba-çocuk ilişkilerini yeniden tanımlamayı ve 2.500 babaya ulaşmayı hedeflediğimiz kampanyamıza bağış yaparak destek olmak istemez misin?

Sen de annesinin ölümünden sonra Külkedisi’ni yalnız bırakmayan, üvey annesinin Pamuk Prensesi zehirlemesine engel olan, Kırmızı Başlıklı Kız ile büyükannesini birlikte ziyaret eden babalar görmek ve yeni masallar peşinde koşmak istersen AÇEV’e destek olabilirsin!

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Figen Midilli isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)