• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.258 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ESAN
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5974
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5974

1.258 /1.300 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çok uzun zamandır düşünüyorum, “Ben neden koşuyorum?”.
En büyük nedeni bir “iyilik peşinde koşma” aşkı.

Belki pek çoğumuz iş yaşamındaki amaçlarımızı, emeklilik ve parasal güvenlik için yaptığımız uzun vadeli planları bir çırpıda söyleyebiliriz. Arabaya kredimizi veya mutfağı nasıl yeniden döşemeyi düşündüğümüzü de anlatabiliriz. Oysa çoğumuza sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirme konusunda ne yaptığımız sorulduğunda, bir an duraklar ve bunu anlatmakta zorlanırız.

“Çocuğunu sadece uyurken seven, eve ekmek getirmekle yükümlü” geleneksel baba rolünden “çocuğuna zaman ayıran, ev içi sorumlulukları paylaşan” babalara dönüşüm için harekete geçmeye ihtiyacımız var.
Babalar çocuklarının hayatlarına girdikçe masal kahramanı olabilirler.
AÇEV olarak 1999 yılından bu yana uygulamasını gerçekleştirdiğimiz Baba Destek Programı (BADEP) “her baba iyidir ve çocuğu için elinden gelenin en iyisini yapar” önermesinden yola çıkıyor ve program katılımcısı babaları, çocuklarının gelişimindeki rolü üzerine düşünmeye sevk ediyor.

3-11 yaşları arasında çocukları olan tüm babaları hedefleyen BADEP, AÇEV eğitimcileri tarafından davet edilen babaların haftada bir gün yaklaşık iki buçuk saat 15-20 kişilik gruplar oluşturarak sohbet ettikleri oturumlar halinde işleniyor. Program oturumlarının 12’i babalarla, 2’si ise annelerle işleniyor.

Eğer bu kişilere destek olmak istiyorsanız sizden ricam 5 dakikanızı ayırarak aşağıdaki hesap numarasına gönlünüzden geçen miktarda bağışta bulunmanız.

Beni hemen desteklemek, bağış yapmak için bu link'i tıklayabilirsin. Bu linkten yaptığın bağışların benim aracılığımla yapıldığını anlayacağım ve takipçisi olacağım.

Teşekkürler.

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer UMUT DOĞAN TURUNÇ isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)