• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 19
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.915 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5960
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5960

1.915 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Will Smit'in "Umudunu Kaybetme" adlı filminin başlangıç sahnelerinden birinde baba Chris "28 yaşına kadar kendi babasını doğru düzgün tanıyamadığını ve eğer bir gün baba olursa kendi oğlunun O'nu tanıması için elinden geleni yapacağından bahsediyor"... İşin en ilginç yanı bu güzel filmde kendi öz oğluyla birlikte rol almış ve Çektiği bütün sıkıntılara rağmen babalık görevini özenle yerine getiren bir babayı muhteşem canlandırıyor.... Babasını maalesef 26 yaşındayken bundan tam 7 yıl önce kaybetmiş biri olarak babamla daha çok vakit geçirememiş olmamın üzüntüsünü derinden yaşıyorum. Babamı kaybettıkten sonra kendisinin yazdığı şiirleri ve günlükleri okuduğumda babamı daha yakından tanıma fırsatı yakaladım. Keske, örneğin babam yazdığı şiirleri hangi duyguyla yazdığını benimle hayattayken paylaşsaydı, aramızdaki iletişim ne kadarda güçlü olurdu.
Ama şanslı 2500 baba ve çocukları varki, AÇEV bu 2500 babaya çocuklarıyla daha güçlü iletişim kurabilmeleri için eğitim veriyor olacak.
Çocuklarıyla yakın ve yetkin bir ebeveynlik ilişkisi kuran babalar, çocuklarının fiziksel, duygusal, sosyal, zihinsel gelişimlerine daha çok destek oluyorlar.
Ben 37. Avrasya İstanbul Maratonunda İşte bu Babalar ve Çocukları için koşacağım. Sizde kampanyamı desteklemek isterseniz çok mutlu olurum.

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Semiha Bekil isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)