Kampanyamın Etkisi
3 Eğitilen Baba

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 9
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 620 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5954
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5954

620 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

'Neden koşuyorum?' sorusunun aslında pek çok cevabı var. Sağlıklı bir beden ve yaşam heyecanı dolu bir zihin isteği ayaklarıma 'koş' komutunu ilk yollayan nedenler olabilir. Ancak bu, harekete geçmenin fiziksel dürtüsünün dışında, toplumuna karşı sorumlu bir birey olmanın farkındalığı, koşma eylemime ışık tutan ilk nedendir. Tek başımıza yaptığımız her şey yaşadığımız çevreye olumlu katkılar sağladığı sürece toplumda birey olarak anlam ve değer kazanırız. İşte bu temel yaşam felsefesi benim; "Madem koşuyorsun Elif, o zaman attığın her adım bir işe yarasın" diyen iç sesime kulak vermemi sağladı. Bu amaç doğrultusunda 'İyilik Peşinde Koş'an Adım Adım ailesiyle birlikte İstanbul Maratonu 2015'te AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) için koşacağım. Bir çok STK içinden "Başka Bir Masal Anlat Baba" adlı kampanyasıyla AÇEV'i desteklemek istememin nedeni, henüz anneliği yeni tadan biri olarak çocukların aile içindeki eğitimle nasıl geleceğe hazırlandığını tecrübe ederek görmemdir. Anne kadar hatta çoğu zaman anneden daha fazla babanın ilgisine, eğitimine gereksinim duyan çocuklar ne yazık ki ülkemizde yeterli bilinç düzeyine erişilemediği için baba ilgisinden ve doğru yönlendirmeden uzak büyümektedir. AÇEV, bu kampanyasıyla babaların çocuklarına yaklaşımındaki eksikleri tamamlamayı hedef alarak dolaylı yoldan milyonlarca çocuğu daha güzel bir geleceğe hazırlamaktadır. Her şeye yetişmekte zorlanan ve çocukları için hep en iyisini isteyen bir anne olarak böyle bir eğitim desteğiyle babaların da annenin en büyük yardımcısı olacağına yürekten inanıyorum. Koşuyorum, çünkü kendime ve toplumuma karşı sorumluyum; bilinçli bir nesil ve güzel günler için.

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Elif Sönmez isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)