• Yardım Projem: Antalya-2020-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 4
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 550 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: SunExpress
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC59524
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC59524

550 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

166.580 /225.700 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Otizmin farkındayım. Otizmli çocukların yanındayım. El uzatanların elini tutmak için buradayım.

Sevgili dostlarım,

1 Mart’ta düzenlenecek olan Antalya Maratonu’na kaydımı yaptırdım ve Tohum Otizm Vakfı aracılığı ile otizmli çocuklar için sizin desteğinizle bağış toplayacağım. Doğrudan Tohum Otizm Vakfı hesabına göndereceğiniz bu bağışlar otizmli çocukların eğitim burs fonunda toplanacak. Ufak ufak birikerek bir çocuğun geleceğini aydınlatacak!

Otizm, doğuştan gelen ve yaşamın ilk üç yılında iletişim problemleri ile kendini gösteren bir gelişimsel farklılık. Bugün doğan her 59 bebekten 1’i otizmli olarak dünyaya gelmekte ve bu oranların önümüzdeki senelerde hızla artacağı varsayılmakta! Nedeni halen bulunamayan otizmin tek tedavisi erken tanı ve yoğun özel eğitim! Toplumda dezavantajlı konumda olan otizmli çocuklara ve ailelerine destek vermek, onları sosyal hayatın içine katmak, eğitim ve gelişimlerine destek olmak isteyen herkese sesleniyorum!

Çalışmalarını takdirle takip ettiğim Tohum Otizm Vakfı, 2003 yılından beri, otizmli bireylerin ve ailelerinin bilgi gereksinimlerini karşılamaya, otizmli çocukların erken ve yoğun özel eğitim almalarına ve en az kısıtlayıcı eğitim ortamlarına yerleştirilmeleri konusunda gayret göstermeye, nitelikli sağlık ve eğitim hizmetlerinin yürütülmesine ve otizm konusunda kamuoyunda bilinç oluşturmaya gayret eden, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu.

Tohum Otizm Vakfı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.tohumotizm.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Siz de yapacağınız bağışlarla adımlarıma destek verebilirsiniz!

Hedefim; otizmli çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları özel eğitime kavuşarak topluma kazandırılmalarını sağlamak için Tohum Otizm Vakfı adına bağış toplamak. Otizmli çocuklarımızın eğitimini desteklemek isterseniz aşağıdaki bağış kanallarını kullanabilir, dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Lütfen bağışın azı çoğu olmaz demeyin! Bir kahve paranızı bu maratonda otizmli çocuklara ayırırsanız beni çok mutlu edersiniz!

KREDİ KARTI İLE ONLİNE BAĞIŞ YAPMAK İÇİN;
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC59524
EFT/HAVALE
AKBANK
Hesap adı: Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
Şube adı: Ayazpaşa
Şube kodu: 277
TL Hesap no: 132802
IBAN no: TR30 0004 6002 7788 8000 1328 02

Bağış havalenizi/EFT’nizi yaparken: “açıklama” satırına “TOV – CC59524 – ORHAN VATANSEVER” yazmayı unutmayın lütfen. Bu sayede bağışınızın takipçisi olabilir ve sertifikanızı ulaştırabilirim.

Desteğiniz için teşekkür ederim.
Sevgilerimle,

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun 1 senelik özel eğitim maliyeti 22.570 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli ise 180 TL'dir

Eğer Orhan Vatansever isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)