• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 11
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.270 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV , BP
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5946
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5946

1.270 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Arkadaşlar
Geçen sene olduğu gibi bu sene de AÇEV için iyilik peşinde koşuyorum!
Sadece şikayet etmiyorum değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum, farkındalık yaratmaya çalşıyorum ve bunu yaparken de benimle birlikte bu amaç için karınca kararınca bir şeyler yapmak isteyen, çorbada tuzum olsun isteyen arkadaşlarım dostlarım varsa onları da yanımda görmek istiyorum.
İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba projesini destekleyeceğim. Neden mi ? Aşağıda bence çok güzel anlatıyor. Okursanız çok sevinirim.
Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.
Bağış yapmak çok kolay. Aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırladığım sayfamda hem şu anda kaç kişiden bağış topladığımı görebilirsin hem de istersen bağış yapabilirsin.
Beni desteklemek için sen de bağış yap:
https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC594
Kampanyamın son durumunu merak ediyorsan:
http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5946
Sevgiler
Deniz Reha ÖzilhanAnnesinin ölümünden sonra yalnız kalan Külkedisi,
büyükannesine gitmek için tek başına yola koyulan Kırmızı Başlıklı Kız,
üvey annesinin tuzak kurduğu Pamuk Prenses…
BABALAR NEREDE...
Birçok talihsiz olayla başa çıkmaya çalışan bu kahramanların babalarını hatırlıyor musun?
Türkiye’de baba olmak, masallarda hep “eksik” olan bir kahramanı oynamak gibi. Babaların yalnızca %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %8’i çocuğuna kitap okuyor ve yine yalnızca %12’si çocuğunun okul hayatı ile ilgileniyor.* Ev işlerine yardım eden babaların oranı ise %3’ü geçmiyor. Çocuğu ile kaliteli zaman geçirmeyen, ev içinde sorumluluk almayan babalar, çocuğunun ihtiyaçlarını anlamak, çocuğu ile sağlıklı iletişim kurmak ve gelişimine katkı sağlamakta zorluk çekiyor.

*Türkiye’de 0-8 Yaş Arası Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması, Bernard van Leer Vakfı 2015
SEN DE DESTEK OL!
Sen de Babaların Çocuklarına Başka Masallar Anlatmaları için AÇEV’e Destek Ol!
37. İstanbul Maratonu’nda baba-çocuk ilişkilerinin daha farklı tanımlandığı masallar için yola çıkıyor ve 12 hafta boyunca devam eden Baba Destek Programı uygulamalarımız ile 3-11 yaş arası çocuğu olan babaların çocuklarının hayatlarındaki önemlerini fark etmelerine destek oluyoruz.
15 Kasım 2015’te gerçekleştirilecek olan 37. İstanbul Maratonu’nda AÇEV için koşarak bağış toplayabilir ve daha iyi bir gelecek için babaların eğitimine katkı sağlayabilirsin!
Sen de annesinin ölümünden sonra Külkedisi’ni yalnız bırakmayan, üvey annesinin Pamuk Prensesi zehirlemesine engel olan, Kırmızı Başlıklı Kız ile büyükannesini birlikte ziyaret eden babalar görmek ve yeni masallar peşinde koşmak istersen AÇEV’e destek olabilirsin!

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Deniz Reha Özilhan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)