• Yardım Projem: Antalya-2020-SERÇEV-Engelsiz Hayat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 39
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.261 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım Ankara
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC59427
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC59427

3.261 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

35.755 /35.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Toplumumuzda "Serebral Palsi"'nin ne olduğu çok bilinmiyor. Amacım, bu bozukluğu anlatmak ve daha çok kişinin bunun farkında olmasını sağlayarak, bu durum nedeniyle engelli olan çocukların olabildiğince bağımsız bir yaşam sürebilmeleri için engellerine uygun cihazlara ulaşabilmelerini sağlamak.

"Beyin Felci" (Cerebral Palsy) olarak da bilinen bu çoklu bozukluğun nedeni doğum öncesi, sırası ya da sonrasında beyin gelişimi tamamlanana kadar yaşanan fiziksel olumsuzluklardır. Bu bozukluğun tedavisi olmadığı için elimizde kalan tek seçenek, çocukların rahatsızlıklarına uygun donanımı onlara sağlamaktır.

Az ya da çok demeden bağışlarınızı bekliyoruz.

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

SERÇEV olarak 18 yıldır serebral palsili (çoklu engelli) çocukların toplumsal hayata bağımsız bireyler olarak katılabilmeleri için çalışıyoruz. SP'li çocuklar engellerine uygun/doğru cihaza ulaşmakta problem yaşıyor. Özel donanımlı 15 farklı cihazın karşılanması için iyilik peşinde koşuyoruz.

1  serebral palsili çocuğun engeline uygun cihazın ortalama maliyeti 5.000 TL'dir.

Eğer Özgür Yüksel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)