• Yardım Projem: Antalya-2020-SERÇEV-Engelsiz Hayat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 24
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 940 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC59246
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC59246

940 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

35.755 /35.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Aşağıda detayları yazılı SEREBRAL PALSİLİ çocukların engelsiz bir hayat sürdürebilmelerine katkı sağlayacak eğitim olanaklarina katkıda bulunmak maksadıyla
bu bağış kampanyasını başlatıyorum. Attığım her adımın artık bir anlamı olacak ve daha güçlü adımlar atacağım. Ayrıca, kampanya için yapacağınız bağışlar direkt.SERÇEV hesabına gideceğini bilmenizi isterim. Desteğinizi bekliyorum.🙏🥰

"Serebral Palsili Çocuklar Derneği(SERÇEV); 19 Aralık 2002’de Ankara’da kuruldu.

Dernek üyeleri ve çalışanlarıyla bir arada örnek bir çalışma disiplini tesis ederek, Serebral Palsili çocukların eğitim ve sağlık alanında sahip oldukları haklardan maksimum düzeyde faydalanmaları için çalışmaktadır.

Vizyonumuz: Ülkemizdeki serebral palsili bireylerin her birey gibi eşit hak ve fırsatlara sahip olmasını sağlayarak, onları üretken kendine yeten bağımsız bireyler olarak topluma kazandırmaktır.

Misyonumuz: Serebral Palsili bireyler ve aileleri için;

1) Dünyadaki gelişmeleri takip ederek, ülkemizde faydalı modeller oluşturmak çocuklarımıza ve ailelerine her alanda erişilebilir imkanlar sunmak,

2) Ülke çapında yürütülen sağlık ve eğitim hizmetlerinin desteklenmesi ve iyileştirilmesini sağlamak,

3) Engellilerle ilgili yasal düzenlemelerin ve politikaların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yürütmek,

4) Farkındalık çalışmaları ile önyargılardan uzak bilinçli ve sorumluluk sahibi bireylerden oluşan bir toplum profili yaratmak,

5) Kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörle işbirliğine dayalı faaliyetler yürütmek,6) Yeni eğitim modelleri ve okullar yaptırarak serebral palsili çocukların mesleki eğitim almalarını sağlamak ve bu modellerin ülke genelinde yaygınlaştırılmasını sağlamak.

Serebral Palsili Çocuklar Derneği(SERÇEV) serebral palsi konusunda küresel bir hareket inşa edilmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir."

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

SERÇEV olarak 18 yıldır serebral palsili (çoklu engelli) çocukların toplumsal hayata bağımsız bireyler olarak katılabilmeleri için çalışıyoruz. SP'li çocuklar engellerine uygun/doğru cihaza ulaşmakta problem yaşıyor. Özel donanımlı 15 farklı cihazın karşılanması için iyilik peşinde koşuyoruz.

1  serebral palsili çocuğun engeline uygun cihazın ortalama maliyeti 5.000 TL'dir.

Eğer Fikri KESLER isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)