Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2020-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 35
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.100 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC58995
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC58995

2.100 /2.300 TL

Kampanya Hedefim

166.580 /225.700 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Selamlar,

Yaklaşık 3 yıl önce bir çocuğumuz olacağı haberini aldığımızda daha önce bir benzerini yaşamadığımız heyecana sahiptik eşimle birlikte. Daha sonrasında hayatta ilk kez yaşayacağımız nice farklı duygu durumu varmış yaşadıkça öğrenecektik. Bebeğimiz sağlıkla dünyaya gelecek miydi? Gelişimi sağlıklı olacak mıydı? Biz iyi birer anne ve baba olabilecek miydik? Bu ve benzeri soruların yarattığı endişe stres vb. duygulara çocuğumuzun ilk kelimelerine, adımlarına ve nice ilklerine şahit olurken yaşadığımız mutluluklar eşlik ediyordu.
Yeterli birer ebeveyn olmak için araştırdıkça erken çocukluk döneminin çocuğun kişiliğinin geliştirilmesinde ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Öğrendikçe attığımız her adımın çocukların sosyolojik gelişiminde ne kadar önemli olduğu bilinci her an bizimle oldu. Bizim kimi zaman endişe ve stres duygularını yakıştırdığımız bu gelişim sürecini yaşıyor olmamızın aslında ne büyük bir şans olduğunu unuttuk kimi zaman. Öyle ki bugün doğan her 59 bebekten 1’i otizmli olarak dünyaya gelmekte ve bu oranların önümüzdeki senelerde hızla artacağı varsayılmakta! Bizim sosyal yaşamda iyi bir konuma sahip olsun kaygılarımız otizmli bireyler için çok daha kritik çünkü bu bireylerin erken tanıyla en azından sosyal yaşama adapte olmasının sağlanması gerekmekte.
Bu yüzden 1 Mart’ta düzenlenecek olan Runanatolia yarı maraton koşusunda adımlarımızı otizmli çocukların eğitimi için atmaya karar verdik!

Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk 3 yılında, iletişim problemleri ile kendini gösteren bir gelişimsel farklılık... Nedeni halen bulunamayan otizmin tek tedavisi erken tanı ve yoğun özel eğitim!
Çalışmalarını takdirle takip ettiğim Tohum Otizm Vakfı, 2003 yılından beri, otizmli bireylerin ve ailelerinin bilgi gereksinimlerini karşılamaya, otizmli çocukların erken ve yoğun özel eğitim almalarına ve en az kısıtlayıcı eğitim ortamlarına yerleştirilmeleri konusunda gayret göstermeye, nitelikli sağlık ve eğitim hizmetlerinin yürütülmesine ve otizm konusunda kamuoyunda bilinç oluşturmaya gayret eden, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu.
Tohum Otizm Vakfı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.tohumotizm.org.tr adresinden ulaşabilirsin. Sen de yapacağın bağışla adımlarıma destek verebilirsin!
Hedefim; otizmli çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları özel eğitime kavuşarak topluma kazandırılmalarını sağlamak için Tohum Otizm Vakfı adına bağış toplamak. Otizmli çocuklarımızın eğitimini desteklemek istersen aşağıdaki bağış kanallarını kullanabilir, dilediğin miktarda bağış yapabilirsin.
KREDİ KARTI İLE ONLİNE BAĞIŞ YAPMAK İÇİN;
• http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC58995
• EFT/HAVALE
AKBANK
Hesap adı: Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
Şube adı: Ayazpaşa
Şube kodu: 277
TL Hesap no: 132802
IBAN no: TR30 0004 6002 7788 8000 1328 02
Bağış havaleni/EFT’ni yaparken: açıklama satırına “CC58995 – BAĞIŞÇININ ADI SOYADI” nı yazmayı unutma. Bu sayede bağışının takipçisi olabilir ve sertifikanı ulaştırabilirim.
Desteğin için teşekkürler…
Sevgilerimle,

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşamıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun 1 senelik özel eğitim maliyeti 22.570 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli ise 180 TL'dir

Eğer Serdar SARISAC isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)