• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 27
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.470 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5853
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5853

5.470 /5.500 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Benim koşma serüvenim 2015 yılının ilk aylarında başladı. Şirketten arkadaşım Burcu Alpaykut ile tesadüfen karşılaştığımızda, bana ayak üstü anlattı Adım Adım'ı. Yürüyüş, bisiklet, trekking gibi sporları yapmış/yapıyor olmama rağmen hayatımda hiç koşmamıştım ve koşmaya hiç yakın hissetmiyordum kendimi. Ama denemeye karar verdim, çünkü yardımseverlik koşusu kavramını kendime çok yakın buldum. Tanımadığım ama desteğe ihtiyacı olduğunu bildiğim insanların hayatına bir şekilde dokunabilecek olmak beni çok heyecanlandırdı.
37. İstanbul Maratonu benim ilk yardımseverlik koşum olacak. Bu maratonda Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın "Başka Bir Masal Anlat Baba" Projesi için koşacağım. Ülkemizde babaların çocuklarıyla iletişimi sınırlı. Babaların sadece %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %12’si çocuklarının okul hayatı ile ilgileniyor ve sadece %3’ü ev içinde sorumluluk alıyor. Proje kapsamında 4.500 babaya yönelik 12 haftalık Baba Destek Programı uygulamaları ile 3-11 yaş arası çocuğu olan babaların, çocuklarının hayatlarındaki önemlerini fark etmelerine yardımcı olacağız. Aile içi şiddet, çocuk koruma, farklılıklara saygı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve barış gibi konuların da yer aldığı eğitimler ile çocuğun gelişimine ve bakımına, babaların da katkı sağladığı daha eşit bir aile ortamı yaratmak için çalışacağız.
Adım Adım'ın misyonu beni çok etkiledi. İyilik Peşinde Koşmak harika bir duygu. Kaç baba/çocuğa dokunabileceğim bilmiyorum, ama bir bile olsa yeterli. Bir çocuğun mutluluğuna katkıda bulunmaktan güzel ne olabilir ki?

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Demet Tahmiscioğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)