• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 38
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 13.250 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Tofd Engelsiz Koşucular
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5834
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5834

13.250 /3.250 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşarken özgür hissettiğim için koşuyorum. Soğuk ve yağmur, sadece koşarken rahatsız etmediği için koşuyorum. Ama en çok da 'rüzgârı yüzümde hissetmeyi sevdiğim için' koşuyorum. Geçen sene, maraton antremanlarımdan birinde, "Artık bitsin çok yoruldum" derken, sahilde tekerlekli iskemlesinde oturmuş, denize bakan bir kız gördüm. O zaman şikayet etmeyi bıraktım. Koşmak isteyip de koşamayanları düşündüm. Bir dahaki koşumu da, benimle aynı imkâna sahip olmayan arkadaşlarım için, en azından bir iskemleye sahip olup yaşama karışabilsinler, rüzgarı onlar da yüzlerinde hissedebilsinler, diye yapmaya karar verdim. Bu defa "Koşuyorum çünkü koşamayanlar var."

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Canay Dallı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)