• Yardım Projem: İstanbul-2015-TEMA-Ağaç Kardeşliği
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 39
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.390 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TEMA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5827
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5827

4.390 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

185.921 /185.921 TL

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Neden Koşuyorum ?
Hiç aklımda yokken ve üzerine 600 kg. ağırlık düşen sol ayağımdan 3 kez ameliyat olmuşken, Şişil Terakki Lisesinden 3 sınıf büyüğüm Adım Adım’ın efsane Celal Abi’sinin (Celal Sümer) sosyal medyadaki paylaşımlarından etkilenerek koşmaya karar verdim. Celal’in paylaşımları beni çok etkilemiş ve Adım Adım’ı bana tanıtmış, felsefesine ve etkinliklerine hayran kalmıştım.
Herşey çok güzeldi, ama 59 yaşında problemli bir ayakla nasıl koşulacaktı? Ayak konusunda ameliyatlarımı yapan sevgili Dr.Selim Muğrabi hem fiziksel hemde mental destek verdi. Kardiyolojik olarak Dr.Genco Yücel’den onayı alınca, iş koşmaya başlamaya kalmıştı.
19.Mayıs,2013’te Beşiktaş Belediyesi’nin “Bağımsızlık İçin İlk Adım Halk Koşusu’na” katılmaya karar verdim. Dolmabahçe’de Adım Adım gurubu ile ilk karşılaşmamdı.
Koşu başladıktan sonra 500 m.nin sonunda nefes nefese kalınca, koşucuları takip eden görevli aracından beni almalarını rica ettim. 1 km araçla gittikten sonra görevlilere teşekkür ederek araçtan indim. Zorla da olsa 3,5 km.lik koşuyu 2,5 km koşarak bitirdim. Bu benim için bir Milat’tı. Daha sonraları haftada 5-6 günlük antreman yaparak, 02.Kasım.2013’te ilk defa Adım Adım 6k ve Neşetsuyu parkuru ile tanıştım. O gün, bugündür koşmaya devam ediyorum. “Neden koşuyorum?”un cevabı burada ortaya çıktı. “IYİLİK PEŞİNDE KOŞ”.
İlk” İyilk Peşinde Koş”um , Runtalia 2014 ile başladı. İlk Adım Adım T-Shirt’ümü aldığımda 60 yaşında bir adamın duyduğu çocukça sevinç ise unutulmazdı. Runtalia 2014 benim için bambaşkaydı ve Adım Adım T-Shirt’ü ile “İyilik Peşine Koş”acaktım. 21 km. bittiğinde ki yorgunluk, gelecek bağışların ümidi ile sıfırlanmıştı, en büyük Bonus ise Alper Dalkılıç ile tanışmaktı.
Yıllar geçti, bu yıl 4. Kez İyilik Peşinde Koşacağım. Bu koşu ADIM ADIM TEMA'nın "Ağaç Kardeşliği" projesi için olacak. Proje kapsamında Türkiye'nin 7 Bölgesi'nden 4000 çocuk, birer yıllık doğa eğitimi alacaklar ve tohumdan fidan yetiştirecekler ve bu süreçte TEMA’dan teknik destek alacaklar. Fidanları büyürken minik yüreklerinde de doğa sevgisi yeşerecek. 4000 çocuğun her biri için birer ağacın da TEMA tarafından dikilmesi ile ilki Çanakkale’de oluşturulacak olan "Adım Adım Çocuk Ormanı" bu projeden bizlere hatıra olarak kalacak.

İYİLİK PEŞİNDE KOŞ’tan daha iyi bir koşma nedeni olmadığını düşünüyorum.
Celal Sümer’in deyişiyle,
“Ne güzeldir ADIM ADIM’lı olmak ve “İYİLİK PEŞİNDE KOŞ”mak .

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarıyla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlanmaktadır.

Her 100 TL’lik bağışla; bir çocuğun TEMA’nın doğa eğitim programına katılması ve Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulması sağlanacaktır.

Eğer Savaş Arson isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)