Kampanyamın Etkisi
1 Engelli

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 12
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 700 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Tofd Engelsiz Koşucular
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5782
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5782

700 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Herkesin engelli adayı olduğunu düşünüyorum. Bazen küçük bir kaza, bazen de küçük bir baş dönmesi beyin travması geçirmemize vücudumuzu kullanamamamız için yeterli.
Ben engelli görünümünde olup ta aslında kocaman yürekleri olan arkadaşlarımızı tanımak için aralarına girdim dünyalarını görmek için. Sonra aslında onlar için engeli bizlerin oluşturduğunu gördüm. Onların dünyalarını küçültmeye çalışan bizlermişiz bunu fark ettim ve ne yapabilirimi sorguladım. Mavi Kapak projesi ile başladım önce bir sürü kapak topladık TOFD için. Tekerlekli sandalyelerin aldığını sahiplerine teslim edildiğini gördüm heyecanlandım. Sonra etrafımızda CP hastası bir arkadaşımız için TOFT ile görüştük 8 yaşında küçücük bir çocuk için kol kanat oldu TOFT hayata bağlanmasını sağladı, tekrar sokağa çıkmasını, dolaşmasını, okuluna gidebilme imkanı verdi. Doğru yolda olduğumu gördüm o günden bu yana elimden ne geliyorsa yapıyorum.
Haydi sizde bize katılın ve yapacağınız bağışlarla başkalarının hayatına küçücük yüreklere ışık olun. Benimle bu yolda yürümeye Var mısın?

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Nurcan Atasever isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)