• Yardım Projem: İstanbul-2019-ALS-Adım Adım Hayata Bağla
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 8
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 305 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Tofaş
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC57711
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC57711

305 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

350.199 /750.000 TL

ALS MNH Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

3 Kasım 2019 günü gerçekleştirilecek olan İstanbul Maratonu’nda ALS Derneği için koşacağım. ALS Derneği’nin başlıca amacı, bilinen bir tedavisi olmayan bu hastalığa karşı tedavinin bulunması için klinik çalışmalarının başlatılmasını sağlamak, tedavisi bulunana kadar da hastaların yaşam kalitesini artıracak yönde maddi ve manevi yardımlar sağlayarak mutlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirmeye çalışmaktır.

ALS Derneği, bu seneki koşuda toplanan bağışlarla 100 hastanın jeneratör cihazını almayı hedeflemektedir. ALS Hastalığının en kritik dönemi solunum kaslarının da güçsüzleştiği zamandır. Hastalar bu evreden sonra solunum cihazına bağlı olarak yaşamlarını sürdürürler. Solunum cihazı elektrikle çalışmakta ve elektrik kesintisi özellikle evlerde büyük bir yaşamsal risk oluşturmaktadır. Elektrik kesintisi sırasında ne yazık ki ALS hastaları hayatlarını kaybediyor.

Destekleriniz ile onlarca ALS hastasını hayata birlikte bağlayabiliriz.

ALS MNH Derneği

Hastalar belli bir evreden sonra solunum cihazına bağlı olarak yaşamlarını sürdürürler. Solunum cihazının evlerde kesintisiz çalışmasının ön koşulu JENERATÖR dür. Hedefimiz 300 kişinin jeneratör ihtiyacını sağlamak ve onları YAŞATMAK.

1 ALS hastasının jeneratör bedeli 2.500 TL'dir

Eğer Sevgi Bala isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)