• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 14
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.325 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Tofd Engelsiz Koşucular
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5707
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5707

1.325 /6.500 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Onları görmezsiniz her an her yerde; ama onlar hep sizin farkınızda olmakla yükümlüdür ya, çünkü esas engelleri bacakları değildir esasında, kalpleri ve ruhları ise "bizler"den daha sağlıklı!
Sorun biz onları düşünmeden yaşarken, bir de üstüne üstlük, aküsü olmayan sandalyelerin onlara tam birer metal yığını olarak düşman oluşları...
Ben onları görmek istemekten öte, rahatça özgürce onlarla dolaşabilmek istiyorum ve maddi açıdan yetersiz olduklarını bilerek, onları paranın da nankörlüğüyle gerçek sakatlıklara maruz bırakmasını istemiyorum.
Sizlerden yardım istiyorum! Maddi gücüm yeterli değil, o yüzden koşuyorum onlar için ben... 15km boyunca onlarla birlikte koşacağım, özgürlüğün dibine vurucağız istanbul maraton sayesinde, ama sizden de bu bahaneyle yardım etmenizi rica ediyorum. 10 lira bile olursa olsun bir şeyler yapınız lütfen. Çünkü test ettik ve kanıtladık ki o 10 liralar üstüste eklenince 1000lira olabiliyormuş meğer.
Akülü sandalyeler 3250lira en düşük ücretlendirilmiş vaziyette; birlikten kuvvet doğar ben koştukça siz coşar mısınız arkadaşlar?!

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer SİNCAP HOCA EmineYeşimAydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)