Kampanyamın Etkisi
1 Çocuk/Genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-Koruncuk Vakfı-Eğitim Her Çocuğun Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.800 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: YILDIRIM HOLDİNG
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC56841
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC56841

1.800 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

927.242 /950.400 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Arkadaşım,

Bu yıl hayatımda ilk kez yardımseverlik koşusuna katılacağım. Amacım, kız çocuklarının eğitimine bir nebze olsun destek sağlayabilmek. Eğitimi sayesinde kendi ayaklarının üzerinde duran bir kadın ve bir kız çocuğu annesi olarak; seni de, bu konuda birşeyler yapmaya davet ediyorum.

Çocuk istismarı, çocuk gelin, kadına şiddet haberlerini duymadığımız bir gün dahi geçmiyor. Sosyal medya da bu olanları kınamak, sesimizi duyurmanın önemli bir adımı. Ancak, somut bir adım atmak için ben bu yıl Koruncuk vakfı adına koşacağım.

Koruncuk, korunmaya muhtaç çocuklara destek veren, 1979 yılında kurulmuş olan bir vakıf. Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir. Benim hedefim ise 1 aylık bedel olan 1200TL'yi toplayabilmek. Sen ve senin gibi değer verdiğim arkadaşlarımın da bağış yaparak bu kampanyama destek vermenizi diliyorum. Haydi gel, birlikte başaralım!

Bağış yapmak için ve hedef detaylarını görmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Koruncuk

Koruncuk Vakfı olarak bu projeyle amacımız; eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmaktır.

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir

Eğer Nilay Güner isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)