• Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 69
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 14.737 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5677
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5677

14.737 /9.750 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba, bu yazıyı okuyorsan, birlikte bir şeyleri değiştirebileceğimize, çözüm üretebileceğimize sen de inanıyorsun demektir, teşekkür ederim. 2 senedir yardımseverlik koşusu yapıyorum, İyilik Peşinde Koşuyorum. Keyif aldığım koşuların, aynı zamanda başka hayatları değiştirme potansiyeli beni çok heyecanlandırıyor. Geçen sene senin gibi destekçilerim sayesinde, tek koşuda 270 bağışa ulaşarak bir rekor kırdık. Daha önce hiç böyle bir mutluluk yaşamamıştım. Bu sefer 15 Kasım Pazar Günü İstanbul Maratonu'nda, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) yararına adımlarımı atacağım. Amacım bizler kadar şanslı olmayan engelli bireylere hareket özgürlüğü sağlamak, başkasına bağlı olmadan yaşamalarına, üretmelerine destek olmak. Bağış hedefim, her biri 3250 TL olan sandalyelerden 3 adet alınmasını sağlamak. Koşu hedefimse, 42 km 195 metreyi, geçen sene aynı koşudaki derecem 4 saat 37 dakikadan önce bitirebilmek. Koşarken gücümü ekteki videodaki Kaan ve akülü tekerlekli sandalye sırası bekleyen binlerce kişiden alacağım. Özgürce hareket edemeseydim neleri yapamazdım diye düşünerek koşacağım. Her zorlandığımda, bağışları anımsayıp haketmek için elimden geleni yapacağım. Hadi sen de, ''Yol Arkadaşım Ol'' aşağıdaki dernek hesabına bağış yaparak beni destekle, birlikte birilerini harekete geçirelim. Küçük miktarlar birleşerek büyük değişimler yaratacağından lütfen ''Acaba az mı olur diye?'' düşünme. Bağışının takipçisi olacağıma emin olabilirsin. Desteğine çok teşekkür ederim. Sevgiler,
Kaan'ın sesinden:
https://www.youtube.com/watch?v=eg0cWC3bMTA

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Ebru İney isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)