• Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 14
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: İSTEK Semiha Şakir Okulları , İstek Semiha Şakir Okulları
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5673
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5673

2.000 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben bu sene de okulumla birlikte AÇEV(Anne Çocuk Eğitim Vakfı) için iyilik peşinde koşuyorum!

Ben sadece şikayet etmiyorum, değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyor, farkındalık yaratıyorum.

Desteklediğimiz proje AÇEV’in Başka Bir Masal Anlat Baba projesi. Detayları aşağıda görebilirsin.

Toplayacağımız her 180 TL bağış ile bir babanın 12 hafta boyunca devam eden Baba Destek Programı’na katılmasını sağlayabiliyoruz.

Biz okul olarak 200 babanın eğitimini sağlamayı hedefliyoruz.

Yaptığın bağışın miktarı hiç önemli değil. İster 50, ister 100, ister 1 babanın eğitimini karşılayacak kadar yani 180 TL, ister daha fazla. Amacımız farkındalık yaratmak ve toplumsal bir sorunun çözümü için ufak da olsa bir katkı sağlamak.

Bağış yapmak çok kolay. Aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırlanan sayfamda hem şu anda kaç kişiden bağış topladığımı görebilirsin hem de bağış yapabilirsin.

Beni desteklemek için sen de bağış yap:
https://bagis.adimadim.org?ccid=CC5673

Kampanyamın son durumunu merak ediyorsan:
http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5673

Babaların çocuklarına zaman ayırıp, sevgi gösterip, ev içi sorumluluklarını paylaştığı ve bunun sonucu olarak çocukların daha sağlıklı büyüyebildiği bir aile ve toplum için sen de destek ver!

***
Proje Detayı:

Türkiye’de baba olmak, masallarda hep “eksik” olan bir kahramanı oynamak gibi.

Ülkemizde babaların yalnızca %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %8’i çocuğuna kitap okuyor ve yine yalnızca %12’si çocuğunun okul hayatı ile ilgileniyor. Ev işlerine yardım eden babaların oranı ise %3’ü geçmiyor.* Çocuğu ile kaliteli zaman geçirmeyen, ev içinde sorumluluk almayan babalar, çocuğunun ihtiyaçlarını anlamak, çocuğu ile sağlıklı iletişim kurmak ve gelişimine katkı sağlamakta zorluk çekiyor.

*Türkiye’de 0-8 Yaş Arası Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması, Bernard van Leer Vakfı 2015

“Çocuğunu sadece uyurken seven, eve ekmek getirmekle yükümlü” geleneksel baba rolünden “çocuğuna zaman ayıran, sevgisini gösteren, ev içi sorumlulukları paylaşan” babaya dönüşmenin çocukların hayatında birçok olumlu yansıması var.

Çocuklar, kendileriyle vakit geçiren, sorularına cevap veren, yeni şeyler öğreten, her zaman yapıcı yaklaşan ve ev içi işbölümü yapan babaları olduğunda daha sağlıklı büyüme şansı elde ediyorlar.

Babaların çocuk bakımına desteği arttıkça, aile içerisindeki şiddet oranları da azalıyor. Hem aile içerisinde hem de toplumda daha eşit bir yaşamın da kapıları aralanmış oluyor.

AÇEV, Başka Bir Masal Anlat Baba projesi kapsamında Türkiye’de 3-11 yaşları arasında çocukları olan 2.500 babaya ulaşarak, onları 13 hafta boyunca devam eden Baba Destek Programına dahil etmeyi hedefliyor. (https://www.acevle.org/kampanyalar/aktif-kampanyalar/adim-adim/baba-destek-programi/)

Önemli Not: Tüm bağışlar direkt olarak AÇEV’in bu kampanya için oluşturduğu hesaplarına gitmektedir. İSTEK Semiha Şakir Okulları ya da Adım Adım Oluşumu’nun proje kapsamında toplanan bağışlarla herhangi bir teması yoktur.

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Burcu Akyol isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)