• Yardım Projem: İstanbul-2019-Koruncuk Vakfı-Eğitim Her Çocuğun Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 10
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 380 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Adım Adım İstanbul
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC56238
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC56238

380 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

927.242 /950.400 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar...
Veriler göstermektedir ki, kız çocukları eğitime erişimde dezavantajlı konumdalar. Eğitimde fırsat eşitliliğinin gerekliliğine inanıyorum ve birlikte çalışarsak kalıcı ve olumlu değişimler yaratabiliriz!

Koruncuk Vakfı haklarından yoksun kalmış çocukların karşılaşabileceği olumsuz sosyal etkileri minimuma indirmek için faaliyetlerde bulunmakta; bu amaçla önleyici, koruyucu ve iyileştirici çalışmalar yürütmektedir.

Koruncuk Vakfı'nın bu seneki ana teması "Eğitim Her Çocuğun Hakkı!". Amacı ise eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmak.

Ben de Koruncuk Vakfı'na, İstanbul Maratonunda 15 km koşarak destek veriyorum. Amacım farkındalık yaratıp, Koruncuk Vakfı'na küçük de olsa bir katkı sağlamak. Bu maratonumda bana destek olmak için aşağıdaki linki tıklamanı ve gönlünden geçen bağışı “Koruncuk” için yapmanı rica ediyorum.

Koruncuk Vakfı

Koruncuk Vakfı olarak bu projeyle amacımız; eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmaktır.

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir

Eğer Ismail Hakan Uluyol isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)