• Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 57
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.365 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MERCEDES Koşu Grubu , Mercedes Benz Türk A.Ş.
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5508
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5508

3.365 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu sene 15 Kasım 2015 günü İstanbul Maratonu’nda ben 10 km koşacağım.

Ülkemizdeki binlerce korunmaya ihtiyacı olan çocuk için Koruncuk kahramanı olup, Koruncuk vakfına destek olmak için koşacağım.

Koruncuk vakfı, “Çocuk köyleri” ile ihmal görmüş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları okul öncesi yaştan başlayarak; sağlıklı gelişmelerini sağlayıp, eğitim imkanı sunarak, kişisel yeteneklerini geliştiriyor ve geleceğe hazırlayıp topluma kazandırıyor.

Soranlarınız oluyor, neden koşuyorsun diye.

İlk başladığım zamanlarda, kendi sınırlarımı tanımak ve daha ileriye götürmek, büyük bir organizasyonun bir parçası olmak ve onlarca insana ulaşmak, onlarla bağlantı kurmak için koşuyordum.

Ama artık neden koşuyorum?

Ben insan olduğum için, insanın insana destek olması, yardımcı olması ve insandan insana sadece iyi niyet, sevgi, dostluk ve kardeşlik aktarılması gerektiğini düşündüğüm için koşuyorum.

Ben yerimde durmuyorum; bir şeyleri değiştirebilmek, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmek için koşuyorum.

Ben barış için koşuyorum, ben aşkla koşuyorum . . .

Dolayısıyla koşumu destekleyebilirsen çok mutlu olurum. Kendim için değil, korunmaya ihtiyacı olan çocuklar için.

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Zeynep Bakır isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)