• Yardım Projem: İstanbul-2019-KEDV-Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 16
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.315 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: JOKER
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54905
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC54905

1.315 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

127.783 /150.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

03 Kasım 41. İstanbul Maratonu'nda Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) için Koşuyorum!
KEDV, 30 yıldan fazladır yoksul kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor, onların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar uyguluyor. Erken çocukluk eğitimlerini yoksul bölgelerde yaygınlaştırıyor, dar gelirli kadınlar için liderlik ve girişimcilik gibi kapasite geliştirme programları uyguluyor, kadınlara kooperatifler kurmaları için eğitim ve destek veriyor, işleri için mikro kredi, ürün geliştirme, satış, pazarlama desteği veriyor. KEDV'in desteğiyle bugüne kadar 70'den fazla kadın kooperatifi kuruldu; her yıl eğitimlerden 20 binden fazla yoksul kadın ve çocuk yararlandı.
Daha fazla kadının öncelikli ihtiyaçları etrafında bir araya gelmelerine, ekonomik hayata aktif olarak katılmalarına, talepleri ve ihtiyaçları için savunuculuk çalışmaları yürütmelerine, KEDV İÇİN KOŞUNCA... Kısaca yoksulluğa karşı mücadelelerine destek olacağız!

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak kadınların yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Desteğin daha fazla kadının kooperatiflere katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik ve sosyal hayata katılacak.

Her 1.500TL’lik bağış ile bir kadın, kadın kooperatifleri bünyesinde üretime katılacak.

Eğer Songül Karagöz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)