• Yardım Projem: İstanbul-2019-SERÇEV-Engelsiz Hayat
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 37
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.400 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54517
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC54517

2.400 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

152.637 /165.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Serebral Palsi (SP) ya da diğer adıyla beyin felci, erken fetal dönem ile 5 yaş arasında meydana gelen bir beyin hasarıdır. SP, hareket bozuklukları ve kaslarda spastisite ile kendini belli eden bir hastalıktır. Nedenleri arasında oksijen yetersizliği, enfeksiyonlar ve beyin hasarı sayılabilir.
SP tamamen tedavi edilemez, ancak tedavi genellikle çocuğun yeteneklerini geliştirir. Genel olarak erken tedavi, çocukların gelişimsel engellerinin üstesinden gelme ya da onlara meydan okumak için yeni yollar öğrenme şansı sağlar. Yapıcı destekler çocuğun kendine olan özsaygısını güçlendirir ve mümkün mertebe bağımsız şekilde yaşamasına katkıda bulunur. Aslında, serebral palsili birçok çocuk tamamen kendine yeterli, tatmin edici ve anlamlı bir yaşam sürebilmektedir. Bence ön önemli kısmı da bu.
İşte bu yüzden, hem farkındalık yaratmak hem de serebral palsili çocukların hayatını kolaylaştırabilmek adına, 3 Kasım 2019 günü, İstanbul Maratonunda 15 km koşacağım. Maratondaki birçok koşucu gibi ben de koşumun bir anlamı olsun istedim. Bu nedenle SERÇEV-Engelsiz Hayat projesi için İyilik Peşinde Koşarak, adımlarıma anlam katmayı planlıyorum. 1 serebral palsili çocuğun engeline uygun cihazın ortalama maliyeti 5.000 TL olarak belirtiliyor. Sen de koşumu ve dolayısıyla serebral palsili çocuklarımızı desteklemek istersen, kampanyama kendince belirlediğin bir tutar ile bağışta bulunabilirsin. Unutma tutar hiç önemli değil, bir her zaman sıfırdan büyüktür. :)
Sevgiyle..

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

SERÇEV olarak 17 yıldır serebral palsili (çoklu engelli) çocukların toplumsal hayata bağımsız bireyler olarak katılabilmeleri için çalışıyoruz. SP'li çocuklar engellerine uygun/doğru cihaza ulaşmakta problem yaşıyor. Özel donanımlı 15 farklı cihazın karşılanması için iyilik peşinde koşuyoruz.

1 serebral palsili çocuğun engeline uygun cihazın ortalama maliyeti 5.000 TL'dir.

Eğer Tuğçe Çatalbaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)