• Yardım Projem: İstanbul-2015-TEMA-Ağaç Kardeşliği
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 49
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.460 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TEMA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5438
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5438

4.460 /3.500 TL

Kampanya Hedefim

185.921 /185.921 TL

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşuyorum! Çünkü harika bir hedefim var. Çünkü oturmanın değil, harekete geçmenin zamanı! Çünkü harika projelere destek olmanın tam zamanı.

Bu sene TEMA'nın Ağaç Kardeşliği Projesi için 15 km koşmayı hedefliyorum. Üstelik daha önce hiç 15 km koşmadım . Ama yapacağım, çünkü...

Çünkü “Bu projeye çok İNANIYORUM”.

Çünkü, biliyor musun, tohumdan fidan yetiştirmek hiç kolay bir iş değilmiş. Ve bunu başaran çocuklar o yetiştirdikleri fidanları gösterilen toplu alanlara dikmek istemiyorlarmış. O fidanlardan ayrılmak onlara zor geliyormuş. Çünkü tohumlar fidana dönerken minik kalplerinde de doğa sevgisi büyüyormuş.

Proje kapsamında İki senede tam 4 bin çocuğa birer senelik doğa eğitimi verecek ve 8 bin de ağaç dikiceğiz. Çocuklar bu eğitim boyunca doğayı, ekolojiyi, sevgiyi öğrenecek, aynı zamanda da tohumdan birer fidan yetiştirecekler. Aslına bakarsan projenin 8 bin ağaçlık kısmından çok, doğa sevgisi aşılanmış çocuklarını önemsiyorum. Yani eğitim olmadan hiç bir şey olmuyor! Bilinçli, doğa sevgisi ile yoğrulmuş, ister karar merciinde, ister savunucu olarak doğayı koruyan ve kollayan bir nesil. İşte bunun için koşuyorum. Çünkü şimdi umutsuzluğa kapılmanın değil, destek olmanın zamanı!

Haydi gel, birlikte yapalım! Türkiye'nin dört bir yanında, bu topraklara sahip çıkacak, pırıl pırıl çocuklar için çalışalım. Her 100 TL’lik bağışla; bir çocuğun TEMA’nın doğa eğitimi programına katılması ve Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulması sağlanacak. Ama malum, bağışın küçüğü, büyüğü olmaz. Her kuruş değerli. Her çam sakızı beni derinden mutlu ediyor, desteğini hissettiriyor.

Benimle ol,
Sevgiler,
Özlem

Projeyi daha detaylı incelemek istiyorum diyorsan, Ağaç Kardeşliği projesi kısa sunumu:
https://drive.google.com/file/d/0B8v1I7V4dzzDTTJwMmQwVkVHWms/view?usp=sharing

TEMA'yı ve yaptıklarını buradan hatırlayabilirsin:
https://www.youtube.com/watch?v=dnmhfpeeMeI

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarıyla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlanmaktadır.

Her 100 TL’lik bağışla; bir çocuğun TEMA’nın doğa eğitim programına katılması ve Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulması sağlanacaktır.

Eğer Özlem Aksel Başboğa isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)