Kampanyamın Etkisi
6 Eğitilen Baba

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-AÇEV-Başka Bir Masal Anlat Baba
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.170 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5424
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5424

1.170 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

229.110 /229.110 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bu sene Avrasya maratonunda Adım Adım grubunun bir üyesi olarak ben de Açev’ in ‘’Başka Bir Masal Anlat Baba’ kampanyası için koşacağım.
Şiddet eğiliminin giderek arttığı günümüz koşullarında birçok problemin arkasında sağlıklı çocuk yetiştiremeyen ebeveynlerin olduğunu düşünüyorum. Anne olmanın önemini evet biliyoruz ama baba olmanın önemini hala gözardı ediyoruz. Türkiye’de baba olmak, masallarda hep “eksik” olan bir kahramanı oynamak gibi. Babaların yalnızca %28’i çocukları ile oyun oynuyor, %8’i çocuğuna kitap okuyor ve yine yalnızca %12’si çocuğunun okul hayatı ile ilgileniyor. Ev işlerine yardım eden babaların oranı ise %3’ü geçmiyor. Çocuğu ile kaliteli zaman geçirmeyen, ev içinde sorumluluk almayan babalar, çocuğunun ihtiyaçlarını anlamak, çocuğu ile sağlıklı iletişim kurmak ve gelişimine katkı sağlamakta zorluk çekiyor.
İşte bu konuda Açev çok önemli bir adım atıyor ve baba-çocuk ilişkilerini tanımlayan ve 2500 babaya ulaşarak 12 haftalık bir eğitim programı ile farkındalıklarını arttırmayı hedefleyen bir kampanya düzenliyor. Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180TL’dir.
Bende hayatımdaki değerli babalar sayesinde ( öncelikli 3 kız çocuğunu sevgi ile yetiştiren değerli babam ve 2 çocuğumuzu sevgiyle, her anına katılarak yetiştiren sevgili eşim) bu desteği iyi bilen biri olarak İstanbul Maratonunda Açev adına koşarak bu kampanyaya destek olmak istiyorum.
Gün içindeki tempomuz sebebiyle bazen hayatta neleri kaçırdığımızı unutabiliyoruz. İşte bu yardımseverlik koşuları ise birazda hayata tutunmamıza, küçük adımlarla nasıl büyük bir aile olabileceğimizin farkındalığına vesile oluyor. Sende bu projeye bağışta bulunarak yarınımızı emanet ettiğimiz çocuklarımızdan birinin gizli kahramanı olabilirsin.
''Bana bir masal anlat baba'' melodisi ile büyüyen bir nesil olarak senin de bu ortak duyguya yürekten katılacağına inanıyorum.
Desteğin ve motivasyonun için şimdiden teşekkürler,
Sevgiler

AÇEV

Bu kampanya ile amaçlanan, Türkiye’deki geleneksel babalık rollerinin sorgulanması ve çocuklarını destekleyen, onlara daha fazla gelişim fırsatı tanıyan baba sayısının artırılabilmesi için AÇEV’in 1999 yılından bu yana uyguladığı Baba Destek Programı’nın yaygınlaştırılmasıdır.

Bir babanın 12 hafta boyunca devam eden programa katılım maliyeti 180 TL’dir.

Eğer Burcu Özdemir Umucu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)