• Yardım Projem: İstanbul-2019-Koruncuk Vakfı-Eğitim Her Çocuğun Hakkı!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Odeabank Koşu Takımı , ODEABANK
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54166
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC54166

2.500 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

927.242 /950.400 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba

Hayatlarımız her gün ayrı bir koşuşturmaca içerisinde geçiyor... Her sabah işe gelirken, akşam eve dönerken, bir yerlere yetişmeye çalışırken baktım ki hep koşturuyorum. Ben de bu koşturmacanın içerisindeyken öğrendim ki adımlarımı sorunun değil çözümün bir parçası olarak da atabilirim.

Bu sebeple 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yardımseverlik koşusu yapacağım.

Güzel ülkemizde ne çok kötülükler yaşadık, kadın cinayetleri, çocuk işçiler... Hepimizin bildiği içimizi öfkeyle dolduran bu sıkıntıları anlatmaya kalksam satırlara sığmaz. Hepimiz bütün bunların eğitimsizlikten kaynaklandığının farkındayız. Ben de yeni nesilleri eğiterek gelecekte çok daha huzurlu olacağımıza eminim. İşte bu nedenle hiç düşünmeden ülkemizin en önemli sorunu olan eğitim için KORUNCUK ile koşmaya karar verdim.

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Koruncuk Vakfı, her çocuğun ve gencin şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme kısa insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmakta ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmektedir. Vakıf; kurduğu Çocukköyleri ile Koruncuklara barınma, eğitim, sağlık desteği sunarak kültürel ve sanatsal aktivitelerle de kişisel gelişimlerini desteklemektedir. www.koruncuk.org

Ben de 3 Kasım’da 15km koşarak onlara varlığımla destek olmak istiyorum. Siz de bağışlarınızla bana destek olursanız, bir kız çocuğunun hayatını birlikte değiştirebiliriz.

Kız çocuklarımızın donanımlı ve kendine güvenen genç kadınlar olarak hayata kazandırmak, böylelikle ülkelerine faydalı bireyler olmalarına yardımcı olabilmek için, bağış yapmanızı yürekten istiyorum.

Bağış yapmak çok kolay.

Beni desteklemek için https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54166

Koruncuk Vakfı

Koruncuk Vakfı olarak bu projeyle amacımız; eğitim hayatından uzaklaşma riski bulunan kız çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, yiyecek, sağlık, giyim, rehabilitasyon, ulaşım, harçlık, sosyal ve kültürel gelişim desteği vererek, onları kendilerine güvenli gençler olarak hayata kazandırmaktır.

Bir kız çocuğunun hak ettiği koşullarda eğitim alması için gereken destek bedeli yıllık 13.200 TL’dir

Eğer Özge Bayrakdar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)