• Yardım Projem: İstanbul-2019-TİDER-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 45
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.170 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC53562
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC53562

3.170 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

56.012 /160.000 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çünkü İYİLİK PEŞİNDE KOŞMAK ÇOK GÜZELMİŞ, ALIŞKANLIK YAPIYORMUŞ : ) O kadar ki, “bir daha asla bu organizasyona katılmam” dediğim İstanbul maratonunda 2. kez koşacağım :) Çünkü ben koştukça, daha az çocuk yatağa aç girecek; daha çok çocuğun kışlık montu, okumak için materyali olacak!

Kampanyası için koşacağım, TEMEL İHTİYAÇ DERNEĞİ(TİDER) bir harika! Yürüttüğü sistem ile israfın önüne geçiyor, yoksul ailelerin yaşam mücadelelerine ve işsiz bireylerine sürdürülebilir çözümler yaratıyor. İsraftan kurtardığı ürünleri(başta gıda, giysi, eğitim materyali vb) kurduğu bu sistemde(destek marketlerde) ihtiyaçlı ailelere, eşit ve adil biçimde ulaştırıyor. Düşünün, aileler bu marketlerden ÜCRETSİZ alışveriş yapabiliyor. Müthiş değil mi!

Yaklaşık 3 yıldır koşuyorum. Bu iyilik peşinde 3. koşum olmasına rağmen yine çok heyecanlıyım :) yine dezavantajlı aileler için koşacağım, çünkü yoksulluk, dünyada ve Türkiye’de ciddi bir sorun! Yaşanan olumsuzluklardan şikayetçi olmak yerine, adım atarak TİDER'in ailelere daha çok ürün ulaştırabilmesine destek olmayı tercih ediyorum.
Destekleriniz sayesinde, ailelerin 1 yıllık tüm temel ihtiyaçları karşılanacak, ürünler israftan kurtarılacak! Geçen yıl 15 aileyi mutlu ettik hep beraber, şimdi çok daha fazla aileye ulaşmak istiyorum, yapabiliriz.

iyi ki varsın : )
e nasıl koşmayayım!
sevgiler,
funda

Temel İhtiyaç Derneği

İsraftan kurtardığımız ürünlerle, yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerimizin bir yıl boyunca gıda, giyim ve temizlik maddelerinden oluşan temel ihtiyaçlarına ulaşmaları sağlanacak. Yeni açacağımız Destek Marketlerle daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz.

1 Kişinin 1 Yıllık Temel İhtiyacı 100 TL.

Eğer funda erdem gökçelik isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)