Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.930 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC53372
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC53372

1.930 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

782.932 /789.950 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

“Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerlerine ne düşse iz bırakır”. Her çocuk çok özeldir ve özel ilgiyi hak eder; ancak bazı çocuklar var ki çok daha özel bir ilgiye “ihtiyaçları vardır”. Bu çocukların dış görünüş olarak hiç kimseden farkı yoktur ve özel ilgiye ihtiyaçları olduğu tanısı en erken altıncı ayda görülebilmektedir. Kucağınıza aldığınız yeni doğmuş bir bebek yaş aldıkça otizmle mücadelesi başlayacak olan bir insan olabilir. Hatta bu oran öyle yüksek ki her 20 dakikada bir çocuğa otizm tanısı koyulmaktadır. Otizm seçici değildir, kriterleri yoktur; hiçbir cilt tonunu, hiçbir dili, hiçbir dini veya hiçbir sosyal statüyü ayırt etmez. Burnunuzu akıtmaz, boğazınızı acıtmaz ya da pastil kullandığınızda geçmez mesela. Tek tedavisi ve tek ilacı vardır; erken tanı ile yoğun ve özel eğitim. “Bilimsel araştırmalar, erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde 50’sinde otizmin belirtilerinin kontrol altına alınabildiğini, gelişim sağlanabildiğini, hatta bazı otizmli çocukların ergenlik yaşına geldiklerinde diğer arkadaşlarından farkı kalmadığını göstermektedir”. İşte bu yüzden, en ufak bir katkının, ufacık bir çocuğun dünyasını kocamanlaştırıp yüzüne de bir o kadar kocaman gülümseme yerleştirmek için büyük ya da küçük her türlü desteğiniz mutluluk sebebi olacaktır. Şimdiden teşekkürler!

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşmıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun, 1 senelik özel eğitim maliyeti 22.570 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli ise 180 TL'dir.

Eğer Canan Gökçe isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)