• Yardım Projem: İstanbul-2019-KEDV-Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 36
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.220 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: MAÇKA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC52348
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC52348

3.220 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

127.783 /150.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Pazar günü uzun bir aradan sonra birçok başka koşucuyla birlikte 15 km koştum. Bugüne kadar bağış yapanların desteğiyle bir kadın üreticinin kooperatife katılmasına yetecek kadar parayı topladık. İkinci kadın üreticinin de Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı bünyesinde bir kooperatifte yer almasını sizlerin desteğiyle sağlayabiliriz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) kadınların ekonomik durumlarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla 1986 yılında kurulmuş bir vakıf. Yoksulluk ve eşitsizliklerin olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki rollerini güçlendirmek için çalışıyor. Vakıf, bu doğrultuda bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütüyor.

Vakıf, 2002 yılında kadınlar için kooperatifleşme hareketini başlatıyor ve çeşitli kentlerde kadın kooperatiflerinin yaygınlaşması, kurumsal kapasitelerinin iyileştirilmesi ve görünürlüğünün artırılması için destek veriyor. 2014'te bunu yeni bir seviyeye taşıyor: Türkiye’nin her yanından 100’e yakın kadın kooperatifini bir araya getiriyor ve Simurg Kadın Kooperatifleri (www.simurg.org.tr) isimli ağı kuruyor.

Bu yıl kadının üretimdeki rolünün güçlenmesi ve ülkemizde kooperatiflerin desteklenmesi amaçlarıyla “KEDV Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin Projesi” için koştum. Daha şimdiden bir üretici için gereken 1.500 lirayı topladık. Şimdi amacımız ikinci kadın üreticinin bir kooperatif bünyesine katılabilmesi gereken 1.500 lirayı toplamak.

Vakıflar benim de parçası olmaktan mutluluk duyduğum Adım Adım sayesinde, yeni kaynaklara kavuşuyorlar. AA bünyesinde yer alıp bağış toplayabilmek için bazı şartlara (örneğin şeffaflık) uyum sağlamak zorundalar. KEDV, bu kıstasları sağladığı için AA platformunda yer alıyor. Vakfın bilanço ve gelir tablosunu https://www.kedv.org.tr/kurumsal-belgeler sayfasında bulabilirsiniz. Yapacağınız bağışın gerekli yere gideceğine emin olabilirsiniz.

KEDV’e destek olmak ve bağış yapmak isterseniz bu bağlantıya tıklamanız yeterli olacak: http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC52348

Kredi kartı veya banka havalesiyle bağış yapabilirsiniz. Havale için ihtiyacınız olacak bilgileri paylaşıyorum.

Alıcı adı Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı
Banka Adı Vakıfbank
Şubesi Beyoğlu
Şube kodu 026
Hesap numarası 00158007308054756
IBAN TR47 0001 5001 5800 7308 0547 56
Açıklama CC52348 (Koşu numaram)

Daha fazla kadının üretimde yer almasını ve hayat kalitelerini iyileştirmelerini sağlayalım.

Sevgiler

Onur

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak kadınların yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Desteğin daha fazla kadının kooperatiflere katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik ve sosyal hayata katılacak.

Her 1.500TL’lik bağış ile bir kadın, kadın kooperatifleri bünyesinde üretime katılacak.

Eğer Onur Şar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)