Kampanyamın Etkisi
1 kadın

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-KEDV-Sen Koş Kadınlar Yoksulluğa Karşı Güçlensin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 6
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.000 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Kariyer.net
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC51630
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC51630

1.000 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

127.783 /150.000 TL

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

İstanbul Maratonu'nda kadınlar için, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile 15 km koşuyorum. Koşuyorum çünkü Ulu Önderimiz Atatürk'ün "Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir" sözünden ilham alarak daha güzel bir dünyanın ancak kadınlar ile mümkün olduğuna inanıyorum. Kadınların, ücret eşitsizliği, bakım yükü, gelir eşitsizliği, enformel işlerde ve ücretsiz aile işçisi olarak çalışmaları nedeniyle daha yoksul kalmamaları ve yaşamları boyunca bir erkekten ortalama 4 yıl daha fazla çalışmamaları için yaratılan bu farkındalığın yükseltilmesine destek oluyorum.

Sen de bir kadın daha üretime katılarak, ekonomik ve sosyal olarak güçlensin diye açtığım kampanyama destek olursan çok mutlu olurum.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

KEDV olarak kadınların yaşamlarını, toplumlarını ve dünyayı dönüştürmeleri için liderliklerini güçlendiriyor, kooperatifleşmelerine destek veriyoruz. Desteğin daha fazla kadının kooperatiflere katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik ve sosyal hayata katılacak.

Her 1.500TL’lik bağış ile bir kadın, kadın kooperatifleri bünyesinde üretime katılacak.

Eğer Burcu Bilgili isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)